Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit néznek a terheléses...

Mit néznek a terheléses cukorvizsgálatnál ezt csinálják a 24. héten?

Figyelt kérdés
2008. márc. 28. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én is pár hét múlva megyek cukorterhelésre. De én úgy tudom (védőnőtől), a 26-28. héten szokták általában végezni. Annyiból áll, hogy éh gyomorral megnézik a vér cukorszintet, majd megitatnak veled valami szirup szerű édes "löttyöt" és 2,5 óra múlva megnézik újra a vér cukorszintet. Ebből látják, hogy a szervezeted hogyan reagál az édes "löttyre". Van olyan aki azt mondta, tejet és zsemlét adtak neki, nem tudom mitől függ. Talán ha az első nem jó (édes lötty) akkor utána meg így nézik. Üdv.: 23hetes kismama
2008. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kórház válogatja,nálunk leveszik éhgyomorra a vért, meg kell inni 2 dl cukros szirupot és két óra mulva ujra leveszik a vért. Az a lényege, hogy a szervezeted mennyire tolerálja (bontja) a cukrot. Nekem a 27. héten csinálták. Van ahol éhgyomi után tejet meg zsemlét etetnek,és egy óra mulva veszik a következőt.
2008. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megmérik reggel az éhgyomri cukorértéked. (előttevaló nap este 8 után már ne egyél) Majd 75 g glükózt kevernek el 2 dl vízben, és azt kell meginni. Lehet ízesíteni facsart citrommal. " órán keresztül ülsz és vársz, majd ismét bemész vérvételre. Pontosan két óra múlva. Addig se nem eszel, se nem iszol. Még vizet sem! Az eredményed függ tőle. És pontosan 2 óra.


Ha lehet, válaszd a tej -zsemlét. Uez a módi, csak nem kell innod azt a lütyit, hanem eszel egy zsömit 2 dl tejjel és nem terhel meg annyira sem, mint a másik, ugyanis a glükóz a legmagasabb glikémiás indexű anyag!!!

2008. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi van ha kihánytam azt az édes szirupot, és nem szólok?
2009. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az nem lesz pontos mérés. Mindenképp jelezd, hogy ezt kihánytad és kérd a zsemlés vizsgálatot, talán az kellemesebb, de a cukros pontosabb. Fontos, hogy kiderüljön, van-e terhességi cukrod,a babád egészsége érdekében! Tehát újra kell csináltatnod, mindenképpen!
2009. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!