Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismamák milyen...

13 hetes kismamák milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés

Én Centrum Materna 1x, Magne B6 1x, és folsav 1x.

A védőnőm azt mondta, h ne szedjem még a folsavat, magneb6ból pedig napi 3x szedjek.

Köszi.


2009. máj. 17. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A folsavat a 12.hétig javasolt szedni,amíg a baba idegrendszere kifejlődik,utána már nincs nagy jelentősége.A magne b6-ot akkor kell szedni,ha görcsölsz.A másik vitamint szedd rendszeresen,hogy fenntartsd a vitamin készletedet.


20hetes pocis

2009. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia:)


Én ma léptem a 13. hétbe:)


Folsavat a 12. hétig ajánlott szedni, utána pedig pl. a Maternát. Ez tartalmaz annyi folsavat, amennyi a babának innentől szükséges.


Én még 1 hétig szedem a folsavat, majd utána kétnaponta a Maternát.

Valamint Magnesii Citricit szedek, ha nagyon keményedik, feszül vagy görcsöl a pocak.


Előző terhességnél ugyanígy szedtem a bogyókat, de akkor csak a 20.héttől szedtem a magnéziumot, napi 3*1 szemet.

2009. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én régóta szedem a folsavat, de már csak pár szem van a dobozban, azt még beszedem, aztán azt elhagyom.

Elevitet szedek két naponta egy szemet.

Magnéziumot még nem vettem be, majd, ha szükség lesz rá csak akkor.

13+1 hetes

2009. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!