Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok? Az AFP...

Mire számíthatok? Az AFP értékem 0,60MOM lett.

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Genetikai tanácsadás,vérvétel ,de lehet magzatviz vizsgálat:(Nekem 0.56 volt és 23-án tudom meg az amino eredményt.
2011. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem mennyi volt nekem, de az alacsony kategóriába tartozott. Az orvosom megvonta a vállát és azt mondta, nem tudja mitől van, de egyet biztosan tud, semmi köze a Down kórhoz, szóval Down kóros nem lesz a gyerekem.

És ennyi, se genetikai tanácsadás, se magzatvízvétel (egyébként sem egyeztem volna bele) egy ilyen vizsgálat eredménye alapján. És ugyanezt mondta a védőnőm is, illetve két másik orvos is.

És nem lett Down kóros a babám.

2011. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem volt 0,64-nél. Biztos rosszkor lett levéve ezt mondták. Uh-n voltál már? Az sokat számít majd mert igazából csak azzal együtt érvényes az AFP. Az alacsony AFP egyébként Down-kór gyanúra adhat okot de azt meg a 12hetes uh-n nézik és ha ott minden oké volt akkor nem nagyon valószínű. Az AFP eredetileg a nyitott gerinc ill. hasfal szűrésére lett kitalálva de akkor magas lesz az érték és nem alacsony. Ha alacsony akkor általában rosszkor lett levéve. Ezt csak utólag találták ki, hogy az alacsony down kór gyanús de ez nincs azért alátámasztva csak sok downos babának alacsony lett viszont soknak nem, szóval...nem jelent semmit, nyugi! Nekem makk egészséges kislányom lett, már 3 éves!
2011. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És 1.-nek is minden jót kívánok, biztos vagyok benne, hogy minden rendben és egészséges a baba! Szép karácsonyt!
2011. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 0,6 lett. Elmentünk genetikai UH-ra egy 4D-s magánrendelőbe. Ezt a vizsgálatot orvos végzi és nem "babamozi". Kb. 1 órát vizsgálta, teljesen átnézte, megnézte az orrcsontot is (down-os babáknál jellemzően kicsi). Nekem nagyon vaskos a lepény, ami okozhatta az alacsony értéket. Továbbá, ami megzavarhatja az eredményt: nem megfelelő időben vették le a vért, kevés folyadékot ittál és ami nálam is volt, hogy vaskos a lepény, amin kevésbé jut át ez a fehérje a véredbe amit a baba mája termel tulajdonképpen.

A dokim egyébként már a vérvételre is úgy küldött, hogy ne kapjak szívinfarktust, ha a véreredmény nem lesz jó, mert ez egy elavult vizsgálat, ami sajnos a kötelező protokoll része.

Amniot én nem vállaltam volna.

2011. dec. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!