Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki beszélgetne velem erről?

Valaki beszélgetne velem erről?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok, eddig annyira boldog voltam a babáért, de 3 napja rám tört egy érzés, hogy mégsem szeretném, nem vagyok még erre kész, nem tudom elképzelni, hogy ÉN anya legyek, hogy teljesen megváltozik az életem, teljesen le vagyok hangolva:( Volt aki így érzett, és megtartotta a kicsit? Megbánta végül, hogy megtartotta?
2011. dec. 14. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idős vagy?

Ha megszületik a baba, bánni fogod, hogy egyáltalán átment az agyadon, hogy ne tartsd meg! Akik mégsem az abortuszt választották, mind örülnek, és ma már eszükbe sem jutna. Az élet egy hatalmas ajándékot adott neked, vigyázz rá! Tudod mennyien csak álmodnak erről??

2011. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Senki sem bánja meg, hogy megtartotta, csak aki nem vehető emberszámba. Tudod milyen jó érzés lesz, mikor a kicsi karok átölelnek téged??
2011. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben lesz.


Csak arra gondolj, h a "rossz anyák" nem is gondolkodnak arról, h vajon jó anyák lesznek-e majd, h meglesz-e mindene a kicsinek, stb.


Elmúlik, a terhességi hormonok miatt van, de törődj vele, próbálj arra gondolni, h szuper lesz, és minden jól fog menni.


biztos vagyok benne, h nem fogod elvetetni, csak félsz, én is féltem, mindenki fél, h mi lesz, hogy fog menni, aztán meg belerázódtunk, te is bele fogsz.

Boldog babavárást:)

2011. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, és nagyon örültem neki, akartuk is ezt a babát, de rám törtek most ilyen érzések pár napja, párom meg tiszta hülye, hogy 2 hónap után most már ne jöjjek elő ilyennel, meg ha elvetetem akkor biztosan szétmegyünk, mert nem tudna bennem bízni ezek után, hogy 2 hónapig abban a boldog tudatban hagytam élni, hogy apa lesz, most meg ilyennel jövök elő. Persze valahol érzem, hogy nem tudnám megtenni, egyszerűen csak beszélgetni szerettem volna vele az érzéseimről, de nem úgy reagálta le, ahogy vártam :( Lehet hogy amiatt is kavarognak bennem az érzések, mert amúgy is tök hülyén érzem magam, költözés előtt állunk, nem találunk másik lakást, itt utálok lakni (főbérlőkkel együtt vagyunk), folyamatosan veszekszem velük, egy család két pici gyerekkel, a nő kiakaszt, egész nap ezt a 2 buta gyereket látom (szó szerint nagyon buták) és nem akarom, hogy az enyém is ilyen egyen, egyszerűen megutálom a gyerekeket emiatt a 2 miatt itt, plusz párom is kiakaszt, hogy a költözésre félretett pénzből már 2 alkalommal vett el és fogalmam sincs hova, mert azt nem látom, hogy vett volna valamit, de mondja meg, csak, hogy az ő pénzügyei nem az én dolgom, de úgy gondolom akkor az én dolgom, ha ez a pénz a jövőbeli közös életünkre van félretéve.... minden összejött most egy kalap alá, plusz még akkor ilyeneken agyalok, hogy nem tudom tényleg elképzelni, ahogy én szülök, vagy anya legyek, vagy hogy a kisbabával legyek egész nap.. nem tudom hogyan kell anyának lenni ...:(
2011. dec. 14. 11:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor rengeteg hormonális változás megy végbe a női testben, normális, ha vannak negatív gondolataid. Nekem is voltak, féltem a változástól, a szüléstől, a felkavart életemtől, a felelősségtől. Az első babámmal hat hétig tartott majdnem, míg szerelembe estünk, az első időszakban csak nyűgnek éreztem. Azt mondják, ez is lehet normális.:) Ha eddig örültél neki, az jó jel: fogsz is majd, és biztosan jó édesanyja leszel.:) Ne aggódj, ne parázz, inkább használd ki ezt az időszakot: olvass, meditálj, foglalkozz magaddal. És beszélgess valakivel a félelmeidről, mondjuk a pároddal. Az is normális, ha benne is vannak kételyek. Nagy felelősség egy kicsi embert a világra hívni, ő is biztosan aggódik picit.:) De gondolj a rengeteg boldog anyukára: ők is túlestek ezen mind, amin ti. Ki így, ki úgy.

Sok-sok boldpogságot a babával és türelmet, meg kitartást!

2011. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hormonok játszanak Veled, ne aggódj (nem szégyellem bevallani, nekem is voltak ilyen sötét gondolataim a hormonháborútól)! :)


Kitartás, boldog babavárást!

2011. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom, hogyan kell anyának lenni, de majd belejövök!

Szerintem nyugodj meg, és próbáljatok jobb körülmények közé költözni, főleg nyugisabb helyre, és biztos másképp fogod látni a helyzetet.

Sok erőt kívánok neked, fel a fejjel!

És gondolom megtartod ezt a babát, szóval őhozzá is sok boldogságot.

2011. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is bepánikoltam kicsit az elején, de mikor már mocorgott annyira jó érés töltött el. Most 3 éves és nem adnám semmiért. Igen..... megváltozott az életem, nem is kicsit, de lássuk be ez nem feltétlen rossz. A legszebb pillanataimat a fiam okozta nekem az életem során. Nem tudtam, hogy képes lehet egy ember ennyire szeretni, és tudod milyen megható mikor a gyerkőc először mondja, hogy Szeretlek vagy, hogy Anya. Nekem is volt a terhesség elején néhány bizonytalan pillanatom pedig egész addigi életemben babát szerettem volna. Féltem, hogy nem leszek jó Anya vagy nem fog szeretni. Most minden nap elmondja hogy Anya Te vagy az Én Szerelmem és próbál néha szerepcserézni ami annyira jó mert azt csinálja amit Én szoktam vele! Mondja, hogy gyere kicsim bújj hozzám, ne félj majd Én megvédelek. Megkérdezi nem vagyok-e éhes vagy szomjas és mit szeretnék játszani....aztán elmondja holnapra mit tervezett majd olvas nekem ( amire emlékszik mondja vagy ami épp foglalkoztatja). Nekem a párkapcsolatom volt az oka a bizonytalanságomnak....ezt most látom már, akkor másképp láttam.

Sok sikert a döntéshez, de remélem bárhogy döntesz nem bánod meg. Én a baba mellett döntenék!

3 éves kisfiú anyuja és 13 heteske

2011. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szia!én is 21 vagyok és én is 10 hetes!mi is terveztük a babát, és már nagyon vártunk rá!kb 2 hete jött rám ugyan ez az érzés,h mi minden változik, és hogy felelős leszek egy babáért stb..! de elmúlt!neked is is elfog.még nagyon az elején vagyunk mindketten és ez lesz az első babánk is normális hogy ilyen meg fogalmazódik bennünk!de elmúlik!
2011. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nyugi!!!!!!!

csak a hormonok ,miatt érzel így!én 9 hetes terhes vagyok,tehát majdnem egy idősek (amúgy is majdnem mert 25 éves vagyok).csak annyi különbséggel hogy nekem már a második babám.


én az elsőnek nagyon örültem és minden nagyon jó volt.de most néha én is félek.elvetetni nem akarom,eszembe se jutott.csak félek a szüléstől mert tudommi vár rám,félek a szoptatástól,mert tudom milyen az amikor kő kemény a cicim és tiszta csomós és milyen fájdalmas azt szétmasszírozni benne.meg egyáltalán félek attól hogy hogy fogok két gyerekkel boldogulni.éjjel-nappal állandóan készen lenni mindenre.24 órás műszak az első pár hónapban.


ezekkel nem elijeszteni akartalak.csak azt akartam ezzel bebizonyítani hogy a hormonok mikre nem képesek.te ne félj semmitől!!!!

a szülés nem olyan borzalmas,ki lehet bírni.sőt amikor a kezedbe fogod a kis csöppséget akkor el is felejtesz minden fájdalmat!!

a szoptatásra is csak figyelni kell és akkor nem lesz semmi gond.szoptatás után mindig masszírozd majd át a cicid és nyomkod meg egy kicsit és akkor nem lesz csomós és nem fog fájni.

az első pár nehezebb hónap meg hamar elszalad!


látod én is tudom hogy nem kéne félnem csak ezek a hülye hormonok .......


szóval nyugi!és kitartás!!


boldog baba várást és jó egészséget nektek!

2011. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!