Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kéz illetve lábdagadás a...

Kéz illetve lábdagadás a szülés közeledtét jelenti? Most töltöttem a 38. hetet és annyira viszketnek az ujjaim be vannak dagadva alig tudom behajlitani!

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhesség végefelé szinte mindenkinek dagadnak a lábai és a kezei is. Ha az arcod is dagadni kezd és a kezeid is nagyon felvizesednek az nem a szülés közelgő jele hanem a toxémia. Ezesetben irány vérnyomásmérésre egy üveg vizelettel.


Egyébként én nagyon vizes voltam a tehesség félidejétől kezdve, főleg a lábaim, és mikor megindultak a fájások eltűnt a lábaimról a vizenyő.

2009. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez tényleg toxémia-gyanús,főleg a viszketés miatt! mindenképpen hívd fel az orvosodat,minél hamarabb + mérjétek a vérnyomásodat (a kórházakba elvileg bármikor be lehet menni pisilni egyet - a szülőszobára - hogy megnézzék van-e fehérje a vizeletedben
2009. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem dagad meg olyan nagyon! És nem is vagyok vizes! Rendben volt minden nst-n is és most nézte a védönö is a vizeletet nem talált semmit! Azt hallottam hogy szülés elött ez normális hogy dagadok! Erre vagyok kiváncsi hogy ez tényleg igy van?
2009. máj. 16. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, normális. én a terhesség alatt alig híztam, már a azon aggódott a doki, hogy túl kevés a babának. én a saját súlyomból vesztettem az elején. 51 kg-val kezdtem, a terhesség első harmadában 48 voltam. aztán 56 kg-val szültem, de még így is vizesedtem a végén. nekem az arcom volt felpuffadva szinte végig, aztán a lábaimon vettem észre kb a 33. héttől, hogy nehezebben férnek bele a nyári papucsba:-) aztán levettem a gyűrűmet, mert féltem hogy mire szülök, már nem jön le:-)) ne aggódj, normális. a bőrviszketés jelezheti azt, hogy a szervezeted vízháztartása kicsit elbillent. kend gyakran testápolóval magadat. ha csak a hasad viszket, az normális,mivel feszül abőröd. ha máshol is, és néhány nap testápolózás után nem javul, inkább orvossal beszéld meg,az a biztos. egy vérvételt vagy egy labort megér!
2009. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!