Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat, hogy a baba a...

Előfordulhat, hogy a baba a pociban úgy rátekeri a köldökzsinórt a nyakára, hogy mag is fulladjon tőle még odabent?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen de ez ritka. :-(( Az én ismerősöm járt így 39 hetes volt.


32 heteske

2009. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
előfordul, épp ezért rendszeresen ellenőrzik az uh-n a höldökzsinor hosszát. túl hosszú/ rövid, áramlását a vérnek... előre szólnak, ha gondot látnak.
2009. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jaj de gáz!!!

Akkor most addig fekszem, amíg nem kezd el rúgdosni.


Reggel ugyanis volt egy fura mozzanata. Nagyon kitolt valamijét jobb oldalon, utána meg olyan furán beremegett, megrázkódott, mint ha rohama lenne, vag ynem is tudom. Az egész csak pár másodperc volt, de akkor az jutott eszembe, mi van, ha most fulladt meg.

2009. máj. 15. 12:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, itt nincs uh 20. hét után. Így ez sajna nálam nem segít.
2009. máj. 15. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos. A családunkban is volt ilyen, szintén (első válaszoló) 39 hetesen.

(De azért pontosítanék: a megfulladás nem a levegő hiánya miatt jön létre, hanem azért, mert elszorítja a nyakban az ereket, így az egyébként oxigénben dús vér nem jut el az agyhoz, és így elhal. -bocs, ha ez eddig is világos volt :) )

2009. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. legtöbbször 30. hét után fordul elő ilyen baleset... de miért épp veled történne? ne izgulj, nem lesz gond ezután is lesznek fura mozgások, hirtelen kirúgások és nagyon hosszú percek, órák, mikor nem mozdul. arra kell figyelni állítólag, ha szülés előtt hirtelen ömlik ki a magzatvíz,. ilyen esetben le kell feküdni, és mentőt hívni, mert a hirtelen nagy mennyiségű folyadék magával sodorhatja a köldökzsinort. ez se túl gyakori. tehát nyugodtan mozogj most, tedd a dolgod, a baba nemsokára tudtul adja: anya, nyugi, csak játszok. :)
2009. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
és még annyi, h legtöbbször a helyhiány az oka.
2009. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem szabad ilyenekre gondolni! Miért történne pont veled ilyen?

Egyébként az én babóm is szokott furcsa mozgásokat produkálni, néha én is azt érzem, hogy mintha megrándulna, összerezzenne, vagy ilyesmi. Aztán nyugi van, és később újra szépen mozog. Szerintem ez természetes!

2009. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne lányok!

Kérdező: Igen, van ilyen és még számtalan más ok is, amiért egy baba marad életben, ugyanakkor próbálj megnyugodni és nem gondolni ilyen szörnyűségekre. Természetesen nem azt mondom, hogy 100%, hogy minden rendben van és ne menj orvoshoz, ha komoly félelmeid vannak, de nem szabad rákattani valamire, amitől aztán lehet félni.

Nyugodj meg és remélem, hogy hamarosan azt írod, hogy mocorog a babád és elszállt minden rossz gondolatod!

2009. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, miért pont velem. De gondolom azok is így gondolták, akikkel tényleg megtörtént.

Ettem és ittam, hogy megemeljem a vércukor szintem. Utána mindig aktív lesza bébi. Hanyadt feküdtem, mert úgy éreznia legjobban, ha mozog és minden rendben.

Elősször csak csuklott kicsit, de kis babaolajas símogatás, masszázs hatására hullámzott és rúgdosott is. Tehát rendben van.


Nem voltam benne biztos, hogy egyáltalán előfordulhat-e ilyen, bíztam benne, hogy nem. Így viszont most már tudom, hogy ez is megeshet.


35 hetesek vagyunk, lassan kezd elfogyni a hely odabent, de elég izgága baba és furcsa volt, hogy ma csak ez az egy remegős mozgása volt.


Mindenkinek köszi a válaszokat. Jól vagyunk.

2009. máj. 15. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!