Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat előtt miért kell előző 3 nap több szénhidrátot ennem?

Figyelt kérdés

mikor egyeztetni voltam az időpontot a laborban, hogy mikorra menjek, ott mondta a nővérke, hogy előző 3 napban egyek kicsit több szénhidrátot. miért van erre szükség? tényleg szükséges ez? nektek is javasolták?


előre is köszi

babóóó


2008. márc. 25. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nekem ne mondta senki, és a sógornőmnek sem.Szerintem nem lényeg.Igaz én nem most voltam , fél éve.
2008. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nekem sem mondta senki.. sem most,sem az előző terhességnél
2008. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én épp ma voltam az első vérvételen ,mert nálunk két napos a teszt,holnapkell mennem a terhelésre,de senki nem mondott ilyet.A barátnőm mondta csak,hogy előző este 7után ne egyek,mert az befolyásolhatja a végeredményt,de az az igazság,hogy nekem eddig semmi gondom nem volt semmivel,nem hiszem,hogy ezzel is lenne,szval sztem ez hülyeség.Az a cukorszirup amit meg kell inni sztem elég szénhidrátot tartalmaz és elvileg ezért kell éhgyomorra menni,mert ezzel terhelik a véredet.

2008. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én cukros vagyok, de ilyet még nem hallottam. Hiába eszel több szénhidrátot a terhelést megelőző napokban, még ha magasabb is a cukrod, (de azért van inzulin-termelés, ami valószínű, különben már kiderült volna a betegség)a szervezeted még ha hosszabb idő alatt is, de lebontja a szénhidrátokat. Tehát mire a vérvételre mész, pláne éhgyomorra, nyoma nem lesz az előző napok bevitelének.
2008. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!