Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 éves vagyok, ez az eslő...

35 éves vagyok, ez az eslő terhességem. Két hét múlva saját kérésre magzatvízcsapolásra megyek. Már nem vagyok biztos a döntésemben. A 15. hétben vagyok, és a magzatvízcsapolást kizárólag a korom miatt kértem. Vállaljam?

Figyelt kérdés
2008. márc. 25. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az orvosod mit mond? Szerinte indokolt lenne?

Ha nem muszáj én nem csináltatnám meg, mert nem teljesen kockázatmentes beavatkozás. Szerintem mindenképp konzultál még az orvossal vagy esetleg menj el egy másikhoz is, hogy szerintük szükséges-e.

2008. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló cipőben járok. Idén töltöm a 36. életévemet. Nagyon sokára sikerült teherbe esnem. A 7. hétben járok és én biztos nem vállalom a magzatvizvételt. kromoszomavizsgálat miatt jártam már az Istenhegyi klinikán ahol vérvétel és Uh. vizsgálattal is 80 % feletti biztonsággal meg tudják mondani, hogy baj van-e.

Szerintem probáld meg elöször ezt a vizsgálatot.

2008. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem mennék, ha a korodon kívül más nem indokolja. Én azt hallottam erről a vizsgálatról, hogy nagy a vetélés kockázata. 35 év, az még nem vészes, és a 20. hét után mehetsz 4D-re, amin egy csomó minden látszik. A kritikus 12. héten meg már túl vagy! Szerintem ne menj! Doki mit javasolt?
2008. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok 34 évesen ikreket várok és az egyiknél csak 2 ér megy a köldökzsinórban, ami kromoszóma hibát jelezhet.Nálam is megkérdezték a magzatvíz vizsgálatot. 3 dokinál jártam, mind3 azt mondta, hogy nekem kell döntenem, 10% az esély arra, hogy az egyik vagy mindkettő meghal, nagy a vetélés kockázata. Ha mégis minden okés, akkor is koraszülést okozhat. Az, hogy valami olyan betegsége legyen a babának ami nem látszik az ultrahangon az pedig 1 %. Azt mondták 99%-ban egészségesek a babák. Ez alapján döntöttem úgy, hogy nem csináltatom meg, inkább vállalom az 1% kockázatot. Még nem vagy elkésve 15 hetesen. Nekem 20 hetesen mondták a nagy genetikai vizsgálaton, hogy ez a legjobb időpont 20-24 hét a magzatviz vételére, de technikailag mindvégig megoldható. Én várnék a helyedben, dönts okosan és kérdezz meg több dokit is ha tudsz, hogy egyáltalán indokolt-e. Bocsi, nem akartalak ijesztgetni, de ezek tények és én is sokat rágódtam, tudom mit érzel. Minden jót! 24 hetes
2008. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én már túl vagyok a vizsgálaton. Nekem is az életkorom miatt kellett mennem. 35 épp hogy múltam mikor állapotos lettem. Először genetikai tanácsadóba kellett menni ott pedig rád bízzák, hogy vállalod-e a kockázatot vagy sem. Én a choryonboly biopszián voltam. Ennek hamarabb kész az eredménye. Az AFP vizsgálatot is érdemes megvárni és utána eldönteni. Ebben szerintem neked illetve nektek kell dönteni.

27 hetes kismama.

2008. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Én nem tudom,milyen doki mondta az ikres anyukának azt a nagy hülyeséget,hogy 20-24 hét között érdemes megcsináltatni.Hiszen,akkor mire eredménye van,arra már koraszülöttnek számít a baba,és nem lehet elvetetni akkor sem ha beteg,akkor meg mi értelme a vizsgálatnak?

Én voltam a 2-ik gyerekemmel,mert visszajött a genetikám.

17 hetesen csinálták,de így is elmúltam 20 mire eredmény volt.Nem fájdalmas,de nagyon kellemetlen vizsgálat.

Szerintem lelkileg is megvisel,nem is tudom azt az érzést leírni,mennyire féltettem a babám.2 vetélés,és egy magzatvízfolyás volt akkor a kórházban,akikkel együtt voltam.Szerintem nagyobb a kockázat,mint amit mondanak.Szerencsére minden rendben volt nálunk,de ez a vizsgálat sem 100%-os,mint ahogy egyik sem az.Most várom a harmadik babám,és nem csináltattam most meg,már nem azokkal a módszerekkel csinálják a genetikai vérvételt mint 2 éve.Akkor nagyon sok volt a fals eredmény ha nem jó időbe végezték el.Szerintem,ha az eredményeid jók,és a genetikai uh is,akkor ne végeztesd el.

Teljesen úgyis csak akkor lehetünk biztosak abban,hogy egészséges a baba,mikor látjuk is.

Boldog babavárást.

2008. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy kérdést tegyél fel magadban. Ha tényleg olyan sokáig próbálkoztatok és végre összejött képed lennél lemondani róla? Ha a válasuod nem, akkor felesleges elmenned. Nekem kiderülne, hogy nem egészséges a baba,akkor is vállalnám és megszülném. Holott elsőre összejött és fiatalok vagyunk. 18 hetes kismama
2008. márc. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha orvos nem ajánlotta, csak magad miatt mennél, ne menj! Én is 35 vagyok, én is első babával. Szerintem előszőr tájékozódj jobban a downszures.hu-n, azután várd meg a 16. heti AFP-t és ha a genetikai ultrahang után javasolják, csak akkor menj el. Én a genetikai UH-t keveselltem (sokan voltak, kevés idő jutott egy-egy kismamára) , bár vérprofizmussal és végtelen jószándékkal találkoztam (Debreceni Klinika) utána magán UH-ra is elmentem. Esetleg Neked is hasznosabb lenne ezt tenni. A korunk nem okoz bajt. Folsavat szedj, orvoshoz rendesen járj és kérdezz öntudatosan, stb. Jól összejöttünk itt! 26 hetes kismama
2008. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is úgy voltam, hogy nem csináltatom meg, de sok hülyeséget mondtak, igy rávettük magunkat. Kellemetlen a minta vétel, utána 2 napig feküdtem, egy hétig kimélt a család és meg sem fordult a fejemben, hogy baj lehet a babával. én 38 éves vagyok, nekem is a korom miatt javasolták, de az, hogy 10% a vetélés veszélye az nem igaz. Akkor senki nem menne bele... Kérdezd meg az orvosodat, menj el a tanácsadásra és úgy dönts, beszéld meg a pároddal, de a mi irásainkat ne vedd alapul.

Vigyázz magatokra, és ne izgulj! Biztosan minden rendben van :)

24 hetes :)

2008. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35,5 éves vagyok és 3 hetem van a szülésig. Teljesen ártalmatlan kombinált tesztet végeztettem el, ami nem vesélyezteti a magzatot.
2013. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!