Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a HELP szindroma?

Mi a HELP szindroma?

Figyelt kérdés
Sajnos csak a veget kaptam el, az RTL klubbon volt egy riport egy holgyrol aki help szindromaval szenvedett es koraszulott volt a kislanya. Allitolag csak a terhes noket erinti. Eddig meg nem hallotam rolla! Tud valaki tobbet mondani nekem errol?
2008. márc. 25. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam én is megkérdezni,én is csak a végét kaptam el,de majd google-n rákeresek..kicsit meg is ijesztett
2008. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

Szia Kismama!


Ilyenkor az ember bármit hall, mindenen aggódik, ne tedd!!

Help-szindróma. A terhes nők 0,5%-át érinti. 12 óra alatt alakul ki, nem tudni mitől, miért. Leállnak a szervek, felmondja a működését a vese, a máj... Ha nem veszik észre, nem jönnek rá, mi is van a babát váróval, vagy éppen az illető otthon van, szépen elalszik. És soha nem kel fel többet......

Ez a betegség alakult ki a kolleganőm lányánál. Aki szerencsésnek mondható. Mert ő él.

2008. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

HELLP-szindróma, helyesen írva, súlyos terhességi toxémia során alakul ki, nem minden esetben jár komoly következményekkel, miutána súlyos toxémia orvosi felügyeletet igényel, meg lehet előzni. Ha kialakul, azonnal császármetszés. 2 ismerősöm is átesett rajta, mindkettpnek megterhelte a veséjét és a máját, de terhesség után elmúlt a probléma. A tvben sokszor túlzásba viszik a dolgot, ne hagyd magad ilyennel ijesztgetni, nagyon kevés nőnél alakul ez ki, többnyire akkor is amiatt, mert nem megfelelő az orvosi figyelem, vagy el van bagatellizálva a fehérjevizelés. Kérlek, ne is foglalkozz, ne idegeskedj emiatt, mert előidézheted ezzel a magas vérnyomást. Az előttem szólóhoz csupán annyit, hogy igen, előfordulnak halálesetek emiatt, de nem szükséges, hogy ez így legyen.

Kellemes babavárást.

2008. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!