Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák ti hogy...

Diabéteszes kismamák ti hogy viselitek a diétát?

Figyelt kérdés
Nekem elég nehéz betartani mert a 22hónapos lányom mindent eszik.Nehéz megállni.
2011. nov. 30. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Kitartás, én utólag jól szórakoztam azon, hogy amikor nagyon éhez voltam, almát ettem szalonnával:)

Viccet félretéve, ki lehet bírni. Nekem nem terhességi diabéteszem volt, hanem 2-es típusú van. Néha így nehezebb tartani a diétát, mint amikor odabenn volt a baba, és az Ő érdekeit is figyelembe kellett vennem. Nekem az erőt adott. Most hamarabb elcsábulok, aztán meg félek megmérni a cukromat. Rendszert azért most se csinálok belőle.

Gondolj arra, ha jól tartod a diétát, akkor nem lesz semmi baj a babáddal, akár olyan tökéletes cukorértékkel is megszülethet, hogy nem kell neki cukorpótlás.

2011. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

GDM-es voltam. Anyukámnak picivel előtte derült ki a diabetesze. Szegény, rosszabbul viselte mint én (mármint azt, hogy ÉN is...)

A diéta nem okozott gondot.

Ami rosszul esett, hogy kolléga, aki mellesleg rokon is - a fia cukorbeteg - , megjegyezte, hogy legalább én is megtudom, milyen is az... Pedig én soha egy szóval nem bántottam volna meg se őt, se a kisfiát...

A kislányom 15,5 hónapos. Bár már kell diétáznom, most is igyekszem elkerülni a "szénhidrátbombákat". Na jó, néha azért elcsábulok... :)

2011. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

A Te diétádról anyósom jut eszembe (a saját háziorvosa is elnevette magát rajta). Az Ő diétája így nézett ki: kefír... szalonnával. :D

2011. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!