Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell fogadott orvos? Ha igen,...

Kell fogadott orvos? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

14 hetes kismama vagyok, de nincs fogadott orvosom. Nagyon bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban. Olyat hallottam, hogy amikor majd szülök és a fogadott orvos nem ügyeletes, akkor be sem jöhet. Meg mi van olyankor, ha pont akkor megy szabadságra? Nagyon sok negatív dolgot hallottam a fogadott orvosokról.

Légyszi írjátok meg a tapasztalataitokat!


2008. márc. 24. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan még nem szültem, de van fogadott orvosom. 5 éve probálkozunk, most februárban sikerült teherbe esnem. Nekem az a tapasztalatom ,hogy a fogadott orvos többbe kerül mint az sztk, de nem váratnak órákat a rendelőben, és sokkal jobban odafigyelnek rám. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
2008. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én 10 hetes vagyok.Nekem van fogadott orvosom.Én az asszisztenst kérdeztem meg ezzel kapcsolatban,mert ezt az ügyeletes dolgot én is hallotam.Ő azt mondta,hogy ha éjjel 2-kor szülök, akkor éjjel 2-kor jön a doki hozzám.A SOTE II.-n fogok szülni,remélem minden rendben lesz addig.Ha szabin van,akkor nem tudom mi van.Szerintem sokminden orvos függő.Én azért gondoltam úgy ,hogy legyen,mert már régóta hozzá járok,ismeri a dolgaimat,nem örülnék ha mindig más vizsgálna.
2008. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott orvosom. Pedig már kétszer szültem. Ha nem ügyeletes az orvosod akkor is behívják. Ha akkor megy szabizni mikor szülsz, hát pehhed van. De általában ilyenkor át szokták adni betegeiket egy másik dokinak. Vagy ha tudja hogy kb addigra megy szabira, már nem is vállal be.Bár ezt orvosa válogatja. Nekem szerencsém volt, és mindkét ügyeletes orvos nagyon aranyos volt. Én nem fogadnék orvost, ha nem muszály. Mivel az a baba akkor is ki fog jönni ha nincs fogadva doki. De ha gond van akkor nem árt ha van akihez fordulhatsz. Szóval ha úgy érzed anyagilag nem megterhelő (mert ugyebár ez sem egy utolsó dolog), akkor nyugodtan válasz orvost.
2008. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van fogadott orvosom, és számomra ez nagy biztonságot ad. Voltak problémák a terhességem alatt, kétszer is bevéreztem a 2. trimeszterben, kórházba kerültem. Itt így, hogy volt fogadott orvosom más doki nem nagyon figyelt rám, még viziten sem, de hozzáteszem, hogy senkivel sem törődtek (volt olyan, hogy a vizit 50 másodpercig tartott hármunknál, na ez a felháborító!!!), és ez nagyon dühítő volt. Nagy megnyugvás volt, hogy azért valaki rendesen megvizsgálta a babát, meg engem is, és normálisan elmagyarázott mindent, mert különben senki sem tette volna. A szülésről még nem tudok nyilatkozni, mert most töltöttem a 30. hetet, de azt tudom, eddig nem bántam meg, hogy fogadtam orvost, mert így tényleg alaposabban megnéznek, és ha bármi problémám van, akkor van kihez fordulnom!
2008. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van fogadott orvosom.Már egy szülésen túl vagyok most várom a második gyerköcöt.Ugyanaz az orvosom és számomra megnyugtató,és meggyugtató volt a szüléskor, hogy ismert és ismertem az amúgy sem kellemes szülés során.Mivel egy fogadott orvos nem kevés pénzbe kerül és ha meg tudod fizetni én mindenképpen ajánlom neked!Boldog babavárást!
2008. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28 hetes terhes vagyok, és van fogadott orvosom. Sztem nem kötelező, de ajánlott. Jobban odafigyel RÁd, és a szülésnél sem mindegy, hogy ki lesz ott melletted: egy ismeretlen, vagy egy olyan ember, akiben megbízol, és tudja, hogy hogyan zajlott a terhességed. Természetesen előfordulhat, hogy épp' nyaral a szülésed idején, de ez sajnos benne van. Az én orvosom ilyen esetben egy hasonló szakmai tudású kollégáját bízza meg a kismamái gondozásásval. Olyanról pedig még nem hallottam, hogy ha nem épp a fogadott orvosod az ügyeletes, akkor nem mehet be. Sőt, értesítik telefonon, és amint tud, bemegy, és átveszi a dolgok irányítását. Én csak pozitív dolgokat tudok mondani a fogadott orvossal kapcsolatban, és mindenképpen ajánlom Neked is, hogy keress egyet!
2008. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!