Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szed más kismama is vastablett...

Szed más kismama is vastablettát? Most 24 hetes vagyok, és nekem kell.

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nem mindegy mikor veszem be, mármint hogy mit eszek előtte vagy utána egy órával.És azóta vannak wczési bajaim is, meg az emésztésem is mintha megváltozott volna.Tapasztalatok?
2009. máj. 12. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is kell szedjem már vagy 2 honapja.Mit szedsz mert a neo-ferro-folgamma-tol nekem is székrekedésem volt beszélj az orvosodal biztos ir másik fajtát.üdv 37 hetes km
2009. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én a 14.héttől szedtem napi 2 db maltofer folt engem a kv kicsit meghajt mivel jó vérnyomásom volt végig így a doki is mondta hogy ihatom meg az aktiviás joghurtot is ettem így nem voltak wczési bajaim

2009. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Maltofer fol rágótablettát szedtem végig. (kipróbáltam a Neo Ferro Folgamma-t is , de attól iszonyat székrekedésem lett)
2009. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Maltofer-t szedek a 14. héttől. Előtte 2 hétig Neo-ferro-folgammát szedtem, de attól gyomorgörcsöm volt.
2009. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Neo-ferro folgammát kell, és nekem is van tőle még gyomorgöcsöm is,nagyon rossz.
2009. máj. 12. 12:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyiktől sem volt székrekedésem, mondjuk minen este megeszek majdnem egy kg gyümölcsöt... :-)) Az a fontos, hogy ha szedsz magnéziumot is, akkor a vastabletta és a magnézium bevétele között legye 3 óra!

Megjegyzem: sem a Maltofer, sem a Neo-Ferro Folgamma nem segített, úgy néz ki, hogy vénás injekció lesz belőle. :-((

2009. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a doki már a terhességem elejétől kiírta a ferrograd folic nevezetű tablettát,de mintha nekem is más lenne emésztési bajaim.Soha nemgondoltam volna,olyán más még a wczés is.Dejó hogy írtad ezt a kérdést.Ja és 13 hetes km vagyok és most írt ki újjabb adagot.Úgy utálom már ez a sok bogyót.De a cél érdekében mindent.Boldog babavárást!
2009. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, én sem szeretem szedni ezt a sok vackot, de hát muszály.Vagy nem, de azért ugye bevesszük.Minden jót.
2009. máj. 12. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 20 hetes vagyok, s a háziorvos 2 hete írta fel a Martofel fol-t, pedig jó a vérképen. De azt mondta, ez nem árt. Pedig én is annyira gyógyszer-ellenes vagyok!!!

Ráadásul tegnap nődokim felírta a Jodid-ot is, pedig Gravidát szedek (igaz márcsak minden másnap 1 szemet), s abban van jód. + Mondta, hogy kezdjem el szedni a MagneB6-ot. Akkor minek a terhesvitamin, kérdem én? Még van belőle vagy 10 napra való, aztán nem szedek többet. Amúgy is itt a nyár, jön a sok kerti zöldség, gyümölcs, én azokban jobban bízok:-)


12.43-as! Nem tudnál nekem is tanácsot adni, hogy hogyan szedjem a fenti gyógyszereket? A doki azt mondta, nem muszáj szünetet tartanom, de úgy meg hányingerem van.

2009. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is Neo-Ferro-t szedek, napi kettőt. Azóta még nem volt újabb vérképem, tehát nem tudom, hopgy használ-e. Azt tudom, hogy C vitaminnal jobban felszívódik.

Amúgy semmi bajom nincs tőle, nekem nem okozott székrekedést. Mondjuk a napi 2 l víz megvan+ teljes kiőrlésű kenyér + gyümi :

2009. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!