Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, mikor egy élet...

Milyen érzés, mikor egy élet fejlődik benned?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és a minap azt álmodtam h terhes voltam, és ez elég ijesztő érzés volt.


Tudom hogy lesznek akik leszólnak h butaság.., de most kicsit elbizonytalanodtam a gyerek vállalás kérdésében.

Ezért szeretnél értelmes válaszokat kapni, télleg olyan ijesztő ez a folyamat?


2011. nov. 22. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ijesztő?! Isteni :) Ezt nem lehet megálmodni, hogy valaki belőled táplálkozik, veled együtt lélegzik, apró jelzéseket küld feléd. Ezt elmagyarázni sem lehet, át kell érezni. Én nem mondhatom, hogy imádtam terhesnek lenni, de mégis maga az, hogy egy élet növekszik benned, szerintem csodálatos.
2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ijesztő. Nagyon jó érzés. Olyan más lesz minden.

Hogy vannak kellemetlenségek - igen, de sokkal több az öröm közben. :)

2011. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világ legcsodálatosabb érzése amikor megtudod, hogy kisbabát vársz. Az csak fokozza a dolgot amikor megérzed, hogy mocorog a pocakodban valaki.

Igaz, hogy így a vége felé hatalmas pocakkal már nehéz és sokszor kényelmetlen, meg mostanában a savam is sok stb., de mindenért kárpótol amikor megmozdul a pici. Hiába vannak benne "rossz" dolgok én imádok terhes lenni.

38 hkm

2011. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Lemaradt hogy 23 éves vagyok és első baba.

2011. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 22 évesen szültem, 10 hónapja.

Várt baba volt, de még is bepánikoltam mikor pozitív lett a teszt.De nem rossz értelemben, mert nagyon örültem neki.Már akkor féltem a szüléstől (9 hónap múlva kiderült, hogy nem is véletlenül, de ezt nem írom le... :) ), aggódtam, hogy minden rendben legyen a terhesség alatt.Nagyon sokat voltam rosszul, rengeteget hánytam, fél napokat töltöttem ágyban, meg tehettem, mert táppénzen voltam.Sokat kellett pisilni, a végére úgy bevizesedtem, hogy úgy néztem ki mint egy bálna, nem látszott a boka csontom!!!Rengetem striám lett pedig kentem a bőrömet minden nap.Ja és zabáltam a Reni-t, mert hihetetlen gyomorsavam volt.

DE

Amikor nőtt a pocim, és simogattuk apával, ahogy megmozdult benne, amikor mentem ultrahangra és néztük az ultra hangos dokival az ujjacskáit meg mindenét, az egyszerűen felejthetetlen!!!Most is bekönnyezek rajta.Amikor éreztem az első mozgásait bennem, ahogy rugdosott már a végén.Soha nem felejtem el, hogy úgy szét rúgta a bordámat, hogy szülés után még hetekig fájt.Énekeltem neki, beszéltem hozzá, hisz együtt voltunk egész nap. :) A tudat, hogy ő az enyém és érzem ahogy nő, az egyszerűen leírhatatlan.És az amikor végre már kint volt, és hallottam a "kis" édes hangját ahogy sírt.Imádtam!!!És a mai napig imádom.Engem nem zavar ha sír, mert azt is imádom benne!

Anyává válni a világ legcsodálatosabb dolga.

Érezni fogod ha készen állsz rá.

2011. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olyan édes történetek :) Még a végén megjön a kedvem :D
2011. nov. 22. 22:05
 7/13 anonim ***** válasza:
En is igy gondoltam, furcsa es ijeszto erzesek tortek ram, mikor belegondoltam a terhessegbe. Aztan amikor terhes lettem, el sem lehet mondani, milyen csodalatos erzes. Minden megvaltozott. Ez egy nagyon boldog allapot, tele gyonyoru pillanatokkal, varakozassal. A szules is gyonyoru (hiaba faj kimondhatatlanul es igy utolag megint nagyon felnek) es az utana kovetkezo idoszak is csodalatos. Minden megvaltozott, az egesz eletem. Aki meg nem volt anya, nem tudja ezt megerteni, felfogni. At kell elni!:)
2011. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A világ legszebb,és jobb érzése!
2011. nov. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Milyen érzés terhesnek lenni? Érdekes kérdés, szinte leírhatatlan.

Izgalmas, várakozással teli, féltő, óvó, törődő, szerető, érzékeny, csodálatos, örökre szóló.

Amikor hetekis a körmöd rágod a teszt előtt, az UH-ok miatt, mikor mozdul meg, fiú vagy lány, egészséges-e, mikor születik meg és hogyan, milyen lesz és te milyen leszel Ővele.

Amikor még évek múlva is elpityerged magad az UH-os kép (ami egy fekete paca) láttán, amikor a férjed/párod megsimogatja a növekvő pocakod és végre igazi családnak érzed magatokat.

Imádtam és most is imádok kisbabát várni, a legkevésbé sem ijesztő!

5 éves kisfiú és 13 hetes magzat anyukája

2011. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Én abszolút realista gondolkodású vagyok, de azért nem csak az ijesztő oldalát látom a dolgoknak.


Számomra a következők miatt ijesztő (első baba):

- mi van HA... és néha előjön ezer kérdés, hogyha betegen születik, ha nem fog szeretni, ha rossz ember lesz belőle, és még sorolhatnám, kb naponta újabb és újabb kérdések fogalmazódnak meg ilyenkor az emberben

- mit fogok én kezdeni egy kis emberrel, nem fogom elrontani, megbetegíteni, rosszat tenni neki?

- nekem fizikálisan ijesztő, ahogy mozog a hasamban, ahogy néha hullámzik a hasam és önálló életet él. Félreértés ne essék, akart baba, de engem mégis taszít amikor látom hogy a hasam önálló életet él. Viszont érezni szeretem, ahogy rugdos, simogat, mocorog.

- ijesztő ha arra gondolok, hogy úristen egy ember van ott bennem

- ijesztő, hogy egyszer meg kell szülnöm, és hogy hogy fog kiférni egyáltalán, milyen lesz (az ember mindig fél az ismeretlentől)

- kicsit ijesztő, ha arra gondolok, hogy mekkora felelősség az egész


Az egyáltalán nem ijesztő része:

- képes vagy arra hogy teherbe ess, hogy kihordj egy életet, aki a legjobb esetben rád és arra az emberre fog hasonlítani akit nagyon szeretsz, és ezt míg élsz mindennap láthatod

- lesz egy ember aki feltétel nélkül fog szeretni, és akit te is feltétel nélkül szeretsz majd

- leírhatatlan érzés szerintem, amikor érzed hogy mozog benned, veled együtt él


Én mindig is szerettem volna gyerekeket, de amíg nem lettem terhes ezek meg sem fogalmazódtak bennem. Szerintem amiatt hogy vannak ijesztő részei ne bizonytalanodj el, mert azért mondjuk az életben sok más olyan dolog is van, ami rengeteg jót ad az embernek, de van rossz oldala is, (pl. szerelem, barátság, stb)az ember pedig emiatt nem hátrál meg előlük!

2011. nov. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!