Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zsibbad a kezem, mit tegyek?

Zsibbad a kezem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
34-35 hetes terhes vagyok, és olyan problémám van, hogy egy hete napi 24 órában zsibbad (leginkább a jobb) kezem. Kicsit be is van duzzadva. Az ujjbegyeimet alig érzem, olyan mintha le lenne lidokainozva. Aludni nem tudok tőle. Folyton kiesik minden a kezemből, vágni sem tudok normálisan. Tudom, hogy nyafogásnak tünik, de borzasztó, hogy 10 percre nem szűnik a zsibbadás. Tud valaki valamit ajánlani? (Nem eszem már sósan.) Mitől van ez?
2007. júl. 23. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
házidoki, ő meg valszeg továbbküld a neurológiára (kell a beutaló), a zsibbadások 90%-a idegi eredetű, az idegdoki megtalálja, valszeg vmi nyom egy idegpályát
2007. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Terheseknél gyakran előfordul zsibbadás. Ennek lehet oka a túlzott vízvisszatartás is. Nem írod, hogy hány kilót híztál a terhesség alatt(pl. 10 fölött már sok), dagad-e a lábad, főleg a boka körül. Ha igen, a sós kaják elhagyása egy jó pont. Ugyanakkor csak ez nem oldja meg a problémádat.

Gyakran ilyan problémák esetén fehérje van a vizeletben, magasabb a vérnyomás is. Én Magnézium szedését javasolnám, mivel ez az általános keringésre nagyon jó hatással van.

Ja! És mindenképpen jelenj meg terhestanácsadáson, mivel a nem megfelelően kezelt állapotok a szülésnél eclampsiát (rángógörcsöt) válthatnak ki.

2007. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fordulj dokihoz!Anyumnak is zsibbadt a keze,elment orvoshoz és ő további kezelésekre küldte!Majdnem műtét lett belőle!De azért ne ijedj meg,mert ez nem mindenkinél van így!
2007. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem nyafogás,én ugyan ezt érzem a nap 24 órájában. a víz nyomja a szöveteket,szülés után elmúlik.fura,mert a lábam még nem vizes,csak a kezeim.ez van. én bárhova mentem nem találtak semmi komoly gondot. ez a fránya víz.
2008. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!