Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam uh-n, betöltött 32....

Ma voltam uh-n, betöltött 32. hétben vagyok (a 33. hét első napján) Aggódóm, mert nagy lett a BPD,90,6 mm, ami 36+5 napnak felel meg. A többi méret is nagyobb a koránál, de nem ennyire. Ha neadjisten valami baj van, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Már a 19. héten is nagyobb volt a BPD az átlagnál, de akkor még nem tűnt ez fel a dokinak. Nagyon aggódom, és még a doki is elcsodálkozott, és visszarendelt 2 hét múlva újra egy uh-ra.
2009. máj. 11. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy el van számolva mégiscsak?

A többi mérete (femur, th, meg fod ilyesmi) azok hány hetesnek mutatják?

Tudod esetleg h kisfiú vagy kislány?

Az én kisfiamnak 36. héten mértek 10es BPD-t és már riogattak is hogy nagyfeje lesz a babának, meg milyen nagy, nehéz lesz megszülni stb.

42.hétre született, semmi baja és a fejecskéje abszolut nem volt nagy, 34 cm körfogatú volt, és ő maga is csak 3400 gramm.

Amúgy nekünk a 23.héten volt egy iyen BPD paránk, a feje 24-25 hetes méretű volt a lába 21, a mellkasa 22 szóval totál eltért a 3 érték.De semmi baja nemvolt és nincs!!!


Sztem ne aggódj még!! Ha mondjuk hydrocephalusa lenne (vízfejűség) akkor a kamrái is nagyok lennének, azt meg észrevette volna a doki!!

2009. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is aggódom,mert legutóbb nekünk is nagyobb volt a BPD,de azt mondta a védönö hogy ne aggódjak...csütörtökön megyek UHra,alig várom. És az orvos nem mondott semmit?? Hogy mi lehet?
2009. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.A többi méret: HC:314,7 mm, ami 35+2 nap, AC:306,6 mm, ami 34/5 nap, FL: 66.2 mm, ami 34+1 nap. Tehát mindegyik nagyobb egy kicsit, de a BPD különösen. Elszámolva valószínűleg nincs, mert tuti az utolsó menzi időpontja, sőt én még azt is tudom melyik napon fogant, mivel csak egyszer nem védekeztünk :) A doki nem mondta mi lehet, de szerdán megyek magánrendelőbe, akkor megbeszéljük. A többi érték jó, magzatvíz mennyisége, a lepény érettségi foka, szívhang, stb. A védőnő nekem is azt mondta ne aggódjak, de a doki annyira elcsodálkozott, és vagy háromszor megmérte, hogy hát persze hogy aggódom.
2009. máj. 11. 16:44
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és kisfiú lesz. Az számít valamit?
2009. máj. 11. 16:45
 5/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt nemtudom hogy számit e,bár nekem is fiú. De megirnád majd hogy mi volt? :)
2009. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Persze megírom! Neked mennyi az eltérés? És hányadik hétben vagy?
2009. máj. 11. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi, nincs semmi gond:)


Nekem a 20.héttől fokozatosan nagyobbnak mérték a babámat,mint amekkorának a terhességi hét szerint lennie kellett volna.

A 30.héttől már 1 hónappal mérték nagyobbnak.

Én is be voltam tojva, de a doki mondta, hogy minden oké, valószínű nagy baba lesz. És még azt is hozzátette, hogy a fiúk általában nagyobbak. A méreteihez képest viszont pici pocakom volt. Ezt is szóvá tette a doki, de megis magyarázta a magas testalkatommal.

Koraszüléssel voltam fenyegetve, és ehhez képest 40+4 hetesen szültem a kisfiam, aki 59 centi volt, és 3750 g.

Szóval, szép nagy baba lett:)) Dehát a férjem is,és én is elég magasak vagyunk.

2009. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mekkora a súlya a bébinek?Én is 32+1 vagyok:))

Bizti nincs baj,nyugi!!Mondta volna a doki!

2009. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szia! A becsült súlya 2507 gramm. A doki azt mondta reméli, hogy nincs semmi baj, ami nem volt túl bíztató :(
2009. máj. 11. 17:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor sztem menj el egy másik dokihoz uh-ra.Több szem többet lát,és legalább megnyugtatnak h nincs baj!!!

Annyit megér-anyagilag- és legalább más is látja a bébit,h megnyugodhass.

2009. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!