Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP ugye nem éhgyomri...

Az AFP ugye nem éhgyomri vérvétel?

Figyelt kérdés
már nem emlékszem biztosan, mit mondott a doki.
2011. nov. 17. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy éhgyomorra menjek.
2011. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra kell menni. Előtte ihatsz egy pohár viztet (ne ásvány, csak csapvizet), h a vénád szépen fel legyen töltve és könnyebb legyen vért venni. (laboros mondta)
2011. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő lehet enni....én ettem, ittam is előtte mert tőlem múlt héten vették le. Remélem tényleg lehetett enni.....
2011. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én délutánra kaptam időpontot...

Már kétszer túl vagyok rajta, nem éhgyomri egész terhesség során csak a cukorterheléses vizsgálat.


Amúgy az AFP-nek nincs értelme, szóval valószínűleg mindegy is...

Egész Európában sehol nem kötelező már ez a vizsgálat, csak Magyarországon. MErt elavult és 50%-os a találati aránya...

A harmadik gyereknél most a dokim azt mondta döntsem el, hogy szeretném-e...

2011. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi!

akkor inkább evés nélkül megyek.


utolsó, köszi, tudom, hogy nincs sok értelme ennek a vizsgálatnak, előző babánál rossz értéket is kaptam,a doki meg paráztatott, hogy lehet hogy beteg. persze egy szuper egészséges stram kislány lett. jó neked, hogy választhatod, az én dokim túlságosan is alapos (mármint komolyan veszi az orvosi rutint).

2011. nov. 17. 19:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták éhgyomri + akkor nézik a Hepatitist is és amiatt is éhgyomorra kellene.
2011. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A hepatitishez aztán végképp nem kell éhgyomri.

Valaki megmondaná nekem, hogy miért??


A vércukorszint az egyetlen, ahol ez számít.

Ez olyan, mintha a HÍV teszthez éhgyomri kéne...

2011. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy lehet enni. Én ettem. A kórházban aztán rá is kérdeztek a vérvételen, és mondták, hogy jól tettem, mert nem jó, ha a kismama ájuldozik az éhség miatt. A terheléses cukorvizsgálatnál nem szabad enni.

23h kismama

2011. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem egyszerre vették le AFP-hez, Hepatitis-hez, vércsoport meghatározáshoz és általános vérképhez. A legutolsóhoz 100%, hogy éhgyomorral kell menni.
2011. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Általános vérképhez sem kell éhgyomorra menni.

Persze lehet, hogy Neked kedves előző válaszoló, valamilyen oknál fogva úgy kellett menned (mert pl. baj van a cukroddal, és az orvos olyan értékeket is vizsgál, amit egy "mezei kismamánál" nem).

H egy teljesen egészséges kismamáról van szó, komplikációmentes terhességről, akkor nincs szükség éhgyomri vérvételre, kivéve a cukorterhelésnél.

Mert pl. az, hogy mennyi vas van a véredben, vagy milyen a hemoglobin szinted stb, azt nem befolyásolja hogy ettél/ittál-e valamit aznap. Egyedül a cukorszint az, ami olyan gyorsan változik, hogy ez számít.

2011. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!