Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam terheléses cukorvizsgál...

Voltam terheléses cukorvizsgálatom. Az éhgyomri vérvétel az jó lett: 4.5. Megittam a cukrosvizet, 2 óra múlva az eredmény: 8.1. Holnap megyek a tesztebédre. Utána vérvétel. Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Azt mondták ha jó lesz az eredmény, akkor 3 hetenete kell majd menni. Kinek milyen diétát javasoltak?Akinek van ebben tapasztalata az írjon egy pár jó tanácsot, légyszi. Köszönöm.
2008. febr. 18. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Sziaa

Az én eredményeim 4.3 éhomi és 8.0 glükózzal terhelt két óra múlva.

Nem lesz baj, semmi. Én megismételtettem és megint nem jött vissza az éhomi érték. Nem vagyok cukros, csak lassúbb az anyagcserém. Megcsináltattam a glikohemoglobin vizsgálatot (visszamenőlegesen 3 havi anyagcseremozgást mutat) teljesen normális eredménnyel. Egyre kell figyelned, hogy a cukros ételeket nehezebben dolgozza fel a szervezeted. Éppen ezért kerüld a magas glikémiás indexű ételeket (csoki, krumpli, rizs, pékáruk, sütik...) és fogyassz helyettük értékes tápanyagú ételeket. Egyél diabos csokit, ha arra vágysz, de keveset. Naponta étkezz 5-6 szor, háromszor egyél, kétszer csipegessél :) Sokszor keveset de értékeset. Csipegetés alatt (tízórai, uzsonna) értem, h egy almát, vagy epret, vagy valami gyümölcsöt, zöldséget rágcsálj. Vagy egyél egy joghurtot... Szénhidrátbevitelre kell figyelni és nem a kalóriára!

Ha van kérdésed, írj nyugodtan. Én jelenleg 32 hetes vagyok, a babócám 1,7 kg és 40 cm. Nem aggódom, normálisak a méretei.

Neked sem lesz semmi baj, csak jól beijesztenek minket, nyugi. Ez a glükózos vizsgálat egy nagy hülyeség. Tej zsömle a normális... mindegy

Írj, milyen volt a tesztebéd!

És ne izgulj, semmi okod aggodalomra, tök egészséges vagy, és a babád is az lesz!!!

2008. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. köszi a választ. megadom az e-mail címemet: eddy04@freemail.hu Jó lenne tudni a tied is és akkor írnék inkább oda neked. Köszi. Szia.
2008. febr. 18. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:
agotav@freemail.hu :)
2008. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!