Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs választott orvosom,...

Nincs választott orvosom, persze minden vizsgálaton megjelenek, és a védőnőnél is, hogyan tudok orvosi papirt kérni az anyasági támogatáshoz?

Figyelt kérdés
Eddig két védőnőm volt költözés miatt,de mindkettő mást mondott
2009. máj. 10. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én mikor szültem volt fogadott orvosom csak b...szott bejönni szülésre az ügyeletes orvos volt bent és az is írta a papírt is majd a terheskönyved alapján kiállítják a kórházban ott fogod megkapni szülés után a zárójelentéseitekkel együtt. kellemes szülést és sok boldog perceket Neked Nektek
2009. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs fogadott orvosom, nem is lesz. A védőnőnél eddig 3szor voltam, 3 hét múlva megyek megint. Utána költözés miatt nekem is új védőnőm lesz.

De az "igazolást" a szülés uátn adják ki a zárójelentéssel együtt. Oda úgyis viszed a kiskönyvet, az alapján meg látják, hogy hányszor voltál terhesgondozáson.

20 hetes kismama

2009. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nincs választott orvosotok, úgy értitek, hogy csak havonta egyszer mentek a terhesgondozás keretén belül az orvoshoz? (meg persze a védőnőhöz)

Szokott Nálatok vizsgálatot végezni?

Én még nagyon az elején vagyok, de úgy tudom, hogy aki nem jár külön orvoshoz, annál csak a kötelező 4 db ultrahangot végzik el a terhesgondozás keretén belül, és ettől kicsit félek.

Mi van ha baj lesz és nem veszik észre? Pl ha kicsit kinyílik a méhszáj, az jár valami jellel, észrevenném én mindenképp?

Nem tudom járjak-e magánorvoshoz külön. Nem akarok túllaggodó kismama lenni, de nem tudom valóban elég-e amit a terhesgondozás keretén belül kapok majd.

2009. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiskönyv alapján majd a kórházban megírják és a zárójelentéseddel együtt megkapod két példányban.
2009. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolónak irnám,hogy ne aggódj ha nem akarsz orvost akkor sincs gond,nekem a legelején volt,3szor voltam nála egyszer sem vizsgált meg,csak ránézett az eredményeimre,és elrakta a 10e ft-ot.akkor döntöttem úgy hogy nincs szükségem rá.én most 38 hetes vagyok,eddig 6szor voltam uh-on,és elmentem 2szer 3/4d-re is, szerintem ez bőven elég.minden jót nektek és köszönöm a válaszokat is.
2009. máj. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!