Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák, nektek segít...

Kedves kismamák, nektek segít otthon a férjetek, vagy csak az én páromnak nem jut eszébe?

Figyelt kérdés
Ha látja rajtam,hogy elfáradok vagy fáj valamim annyit mond,hogy üljek le pihenni,de eszébe nem jut,hogy akár egy fogpiszkálót is arréb tegyen.Régen nem zavart,mert megszoktam,de mostanában eléggé feldühít a dolog,hogy még így kismsmaként sem segít semmit.
2009. máj. 10. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is segít mindenben a férjem, bár én még csak a 11 hétben járok. Mondjuk nálunk ez természetes volt a terhességem előtt is. Mivel már egy babát elvesztettünk, így most méginkább odafigyel mindenre. Pl. fürdőszoba takarítást, ahol ugye elengedhetetlenek a fertőtlenítőszerek mindig ő csinálja. Most sorolhatnám még mi mindent tesz meg értünk, tényleg maximálisan kiveszi a részét mindenből. Pedig ő is fáradt, sokat dolgozik, mint mindenki más.

Pedig jobb lenne, ha tényleg kapkodná magát a párod, mert ha megszületik a baba, akkor méginkább szükséged lesz majd a segítségére. Talán próbáld meg elmagyarázni neki, hogy miért is van szükséged több pihenésre és neki a baba érdekében is segíteni kellene. Esetleg keress a neten neki olyan olvasnivalót, ahol leírják célzottan az apukáknak, hogy nekik férfiaknak milyen kötelességeik vannak a terhesség alatt... Vagy esetleg hozz fel neki pozitív férfi példát a környezetetekből.

2009. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én babám már megszületett ugyan, de a páromnak eszében sincs (és nem is volt) segíteni.

Max néha átpelenkázza v megeteti a lányát.

Házimunka? Az nem munka! Szerintem úgy gondolja, h nálunk a manók csinálják meg.

Ha megemlítem, h mennyit dolgoztam, ezeket a válaszokat kapom:

1. Itthon vagy, ráérsz!

2. Ezt vállaltad!

3. Ez a nők dolga, erre születtél!

4. Az anyám 3 gyereket nevelt, fával tüzelt, textilpelenkát mosott, tárcsás mosógépe volt, mégsem panaszkodott, meg tudta csinálni!

Na, ezek után mit várhatnék tőle?! Egyszer megkérdeztem, h rá van-e táblázva a nevem a mosogatóra, de lerázott.

(Egyszer még a hülye szövegeiért fejbe fogom vágni vmi serpenyővel! Ha a Híradóban ilyet láttok, gondoljatok rám, azt jelenti, meguntam a cselédséget!)

Azt hiszem, ilyen szempontból nem választottam túl szerencsésen. :(

2009. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én párom még tanulja mit is kell majd csinálnia, hirtelen kell felnőnünk a feladathoz, amit vállaltunk. Ő még nem szokta meg a munka-család felállást. Így vannak apró problémák. Lelkes viszont nekem egyre kevesebb a türelmem "nevelgetni", és bizony, néha le le tudnám csapni.

Remélem a picur születése után kevesebb kisfiús dolgot fog művelni, és több felnőttre jellemző érett dolgot.

Nemrég úgy mosta volna le az ablakot, hogy közben üldögél, és játszik a gépen. Csak az tűnt fel, hogy több mint 30perce túl nagy a csend, az ablak alsó sarka az tiszta is volt. Hadd ne keljen részleteznem mennyire pipa voltam rá, és miután megmutattam, hogy 3perc alatt tiszta az ablak, sarkon fordultam, és robogtam tovább. Akkor picit puffogot, de utána kézmosás, és kijött segíteni főzni bűnbánó arccal.

2009. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

szia!


rosszúl szoktattad :) az elején le kell osztani a lapokat,és következetesen kikövetelni! :) de még talán van remény,ripakodj rá,vagy: nemcsináld meg amit nem muszáj. ha majd halomban áll a mostalan és nincs tiszta gatyája,akkor majd rádöbben,h neki is tennie kell valamit.


nálunk a pórszívózás, a szemétkivitel,és a fürdőtakarítás a páromé,ez már azóta így van mióta együtt élünk,nem csak mióta babánk lesz.


sok sikert!! nem vagy a cselédje sem az anyucikája!!! ezt is nyugodtan megmondhatod neki !! :)

2009. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én már nem is merek leirni semmit....De mégis...15 év házasság 2 gyerek után váltam el.Az élet olyan EMBERREL hozott össze,hogy csak NAGY betűkkel tudok róla irni.Mi is közösösen csinálunk mindent.És bár az elején nem akartam babát,most már a 22. héten járunk.Neki első gyereke lesz,nem sokat "tud" a babázásról,de szivét -lelkét kiteszi.MIndenkinek ilyen férjet kivánok!
2009. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!