Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák, nektek segít...

Kedves kismamák, nektek segít otthon a férjetek, vagy csak az én páromnak nem jut eszébe?

Figyelt kérdés
Ha látja rajtam,hogy elfáradok vagy fáj valamim annyit mond,hogy üljek le pihenni,de eszébe nem jut,hogy akár egy fogpiszkálót is arréb tegyen.Régen nem zavart,mert megszoktam,de mostanában eléggé feldühít a dolog,hogy még így kismsmaként sem segít semmit.
2009. máj. 10. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nagyon sokat segít a férjem, mosogat, porszívózik, amit kell... :)

Mond neki nyugodtan hogy segítsen néha egy picit.

Boldog babavárást!

2009. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen segített akkor is mikor babás voltam, meg most is mikor már megszületett a pici. De Ő akkor is segített mindenben amikor még nem volt közös gyerekünk.
2009. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem csak a te párod ilyen,az enyém is...mindig mondja ne csináljak annyi mindent,erre szoktam mondani célzásképpen hogy na akkor ki fogja ha én nem...erre már nem szokott válasz érkezni. :) Néha ugy felmérgesit,vagyis inkább rosszul esik töle.
2009. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem segít kismamaként, mert már előtte sem "vártad el" tőle.

Nálunk az első pillanattól megvan a "munkamegosztás", a párom pucolja mindig az ablakot, felváltva porszívózunk és mosogatunk. A főzés az én "dolgom", de pl. a krumplipucolásnál is besegít. Főleg most, hogy az első babánkat várjuk, szinte már csak főzni enged. Elintézi a bevásárlást, meg minden itthoni teendőt is, hiába akarom én megcsinálni, nem nagyon engedi. Persze ha dolgozik, akkor én csinálom meg ezeket a dolgokat.

Kérd meg nyugodtan bármire, remélhetőleg nem fog nemet mondani. De ha nem mondod neki, nem fogja megcsinálni, mert eddig is te csináltad.

Csak remélem, hogy a baba megszületése után is ilyen szorgos marad a párom! :)))

2009. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szia!


Tapi , hogy ez nevelés kérdése is+ a férfiaknak néha "meg kell mondani" mit akarsz, mert -és ezt jóindulatúlag írom- nem gondolatolvasók :)

Az én férjem szokott segíteni, porszívóz , mosogat pl.; de van úgy, hogy enyhe célzásokkal segítem a folyamatot :)) Az a baj, hogy nagypocisan még nehezebb lesz a dolog, és akkor se veszi majd a lapot....


37 hetes kismami:)

2009. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mivel nekem sokat kell feküdni, ezért szinte mindent szegény csinál.Mosogat, porszívózik, felmos, sőt még főz is, mondjuk ott én is ott vagyok, mert magától nem tudná.És akkor még kint ott a nagy udvar, most is nyírja a füvet, délelőtt meg panírozta a húst, darabolta a zöldségeket, mosogatott.Még jó hogy a munkahelye nem olyan fárasztó.(ott kipihenheti az itthoni fáradalmakat).Mondom is neki hogy sajnálom, de nem miattam teszi, hanem a baba miatt, hogy bent maradjon még sokáig.Nem is szokott panaszkodni.Ezt tudnia kellene neki hogy ilyenkor segíteni kell a kismamának, pláne ebbe a nagy melegbe.Hívd ide, és mutasd meg neki amiket írtunk, akkor hátha meggondolja magát.Sok sikert.
2009. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na ez enyémnek esze ágában sincs!!! És sokszor csak csodálkozik, hogy mitől vagyok kibukva. A házimunka nem munka szerinte.
2009. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha magától nem jut eszébe szólj neki nyugottan, hogy segíthet egy kicsit, mert az nem szégyen ha egy férfi segít a várandós feleségének, az én férjem sokat segít, veszélyeztetett terhes vagyok első baba, végig kell feküdnöm szülésig de szerencsére a férjem mindenben segít, sőt én nem is csinálhatok semmit, de ha belegondolunk egy babát két ember vállal jó esetben és kutya kötelessége az apukának segíteni, próbáld meg ráébreszteni, hogy ez így neked sok, nem beszélve ha megszületik a baba, akkor még nagyobb segítségre lesz szükséged,

Boldog babavárást,

27 hetes kismama:)

2009. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kicsit irigylem azokat akiknek ennyit segít a párjuk.Jó nektek!Az enyém tisztában van vele,hogy segítenie kéne egy picikét,de nem teszi.Csak mindig megjegyzi,hogy mennyire rosszul érzi magát,hogy lusta segíteni.Próbáltam már azt is,hogy na én pedig el nem mosogatok,hát egy hét múlva kénytelen voltam,mert nem volt miből ennünk.Ennek ellenére a világon mindennél jobban imád engem meg a pocaklakót.
2009. máj. 10. 15:10
 10/15 anonim ***** válasza:
szia! az én férjecskémnek annyi az iszonyat nagy segítség hogy megpucolja pl a krumplit, vagy felcipeli az emeletre a bevásárolt cuccokat. De hogy porszívózzon, vagy bármi, hát azt nem...
2009. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!