Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párommal amióta terhes...

A párommal amióta terhes vagyok állandóan veszekszünk az anyukája miatt. Hogy ne vegyünk hordozót mert elferdül a pici gerince (dehát a korházbol abba kell hazahozni nem)?

Figyelt kérdés
akkor hogy csak pólyába tegyük 2hónapig mert nem lesz egyenes a lába,meg hogy hülyeségeket vásárolunk a picinek...már unom!Amugy ezek tényleg igy vannak amiket állít anyósom??
2009. máj. 10. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hallgasd meg, aztán engedd el a füled mellett azt, amit úgy gondolsz, butaság. Pólyát használhatsz, sokan szeretik manapság is, de nélküle is felnő egy gyerek. A babahordozó, gyerekülés szinte nélkülözhetetlen, nincs benne egész nap a baba, tehát nem káros. Pihenőszéket is lehet venni, persze azt is mértékkel használom én is. 3 gyerekes anyuka

2009. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A pólyában tartás ma már nem igazán szokás,bár sokan nagyon szeretik a kókuszpólyát,ez eléggé jónak tűnik.Szerintem mindenképpen attól is függ ,mikor és milyen súllyal szúletik a baba. Ha kis súllyal, ősz és tavasz közt,akkor egy-két hónapig jó szolgálatot tehet.Sokan azért szeretik,mert viszonylag könnyebb megfogni így a picit,ráadásol az újszülöttek szeretik a meleget,hiszen 9 hónapig kb. 37 fokban voltak,arról viszont még sose hallottam,hogy attól egyenes lesz a lába:))de sokan egyből rugdalózót adnak rá. A hordozó nagyon megosztja a közvéleményt,sokan vannak ellene,illetve mellette. Biológus egyetemi oktató barátnőmet kérdeztem én is erről,nem okoz-e gondot,hogy nem vízszintes helyzetben van,inkább a méhbeli összegömbölyödött formához hasonlít ,de ő azt mondta,ne felejtsem el,hogy a méhben magzatvízben van,lebeg. Mindenesetre mi az unokámnak megvettük a hordozót,mert kötelező,de vettünk egy nagyon jó textilmózest is,amely az autóba beköthető,(ezt azért írom,mert nem mind köthető be,csak néhány fajta)s mivel ő őszi gyerek volt,tavaszig (kb 5 hónapos koráig)abban vittük autóval. Nem bánták meg a szülei,mindig nagyon kényelmes volt,a gyerek is nyugodtan utazott.többnyire aludt. Mióta nagyobb, azóta használjuk csak a hordozót.A veszekedések elkerülése (és a KRESZ betartása) végett esetleg ezzel is próbálkozhattok. A cuccokhoz nem tudok mit írni,mert nem írtál semmi konkrétunot. Milyen cuccok nem megfelelőek az anyósodnak?
2009. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az hülyeség, hogy a gyereknek a pólyától lesz egyenes a lába. :) Van amelyik gyerek szereti, ha pólyában van, bebugyolálva biztonságban érzi magát, de van amelyik kifejezetten üvölt tőle, mert nem tud mozogni. Én szerettem volna használni, de a védőnőm erősen tiltakozott, mivel augusztus végén szültem, iszonyat meleg volt, ezért azt mondta felejtsem el, mert túlmelegszik benne a gyerek. A csecsemőhalálozás egyik oka a túlmelegedés, ezért ha nyáron szülsz egyáltalán nem kell pólya, ezt megmondhatod az anyósodnak is. Hordozóban kell a gyereket szállítani, vagy olyan mózesben, ami autósülésként is funkcionál (állítólag van ilyen), de mindenképpen szabvány szerinti hordozót/mózest kell választani, mert egyrészt a babának ez biztonságos, másrészt a rendőr is megbüntet, ha megállít. A hordozóban eleinte csak a szükséges ideig legyen a baba, amúgy egyenes felületen kell feküdnie, így nem fog a gerince eldeformálódni. Ha annyira káros lenne a baba gerincének, nem lenne kötelező használni autóban! Mutasd meg a férjednek, anyósodnak a neten, hogy milyen szabályok vannak, illetve esetleg ha a védőnő megy hozzátok, kérdezz rá a pólyára, főleg, ha a párod is ott van. Talán így már ők is meggyőzhetők, hogy már más világ van mint régen.
2009. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

szia!


A "régi" dolgokból pár info-t érdemes megjegyezni, de úgy veszem észre neked nem az értelmes tanácsokat adják. A hordozó is tökéletes, semmi baja nem lesz a bébinek , sőőőt ha autóval jöttök még be is lehet kötni (ha olyan ); ami egy pólyával elég macerás lenne...

Az meg hogy hülyeséget vásáoltok a kicsinek? Miért? Az én anyósom "modernebb " felfogású. Hozott textílpelenkákat nekem , de nem mert "csakis ezzel lehet pelenkázni" ; hanem sok dolognál nagyon hasznos lesz. (pl, püfizetés, babakocsiletakarás...stb). Mi azt csináltuk, hogy kaptunk a védőnőtől listát , és az alapján nézegettünk kisrucikat.Anyósomnak is újdonság volt pl. a "body" ; az ő korában nem volt még ilyen , de nagyon örült , hogy van ilyen is, és hogy vettünk a férjemmel :)

2009. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...amugy én is próbálom ezeket mondani neki de hát nem nagyon hiszi el:)de majd most meg fogom mutatni neki!!!
2009. máj. 10. 10:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát ezek olyan hülyeségek, amiket állít az anyósod! Régen még nem volt hordozó, csak pólyában volt a baba, akkor mindenhol ezt hangoztatták, hogy így kell csinálni. Azóta rengeteget fejlődött az orvostudomány és bebizonyosodott, hogy ha 2 hónapon keresztül mindig be van bugyolálva a gyerek a pólyába, pont ez okoz fejlődésbeli visszamaradást. Gondolj bele...két hónapon át nem mozgathatja a lábacskáit, csak ha fürdeted és pelenkázod...iszonyú lehet.

A gyereknek a legjobb, ha mozgathatja, tornáztathatja magát, támaszkodhat a karjára, emelgetheti a buksiját. Hagyd szabadon.

A hordozóban pedig úgyis csak akkor van, ha vinni-hozni kell, hiszen az autóban ez a legbiztonságosabb.

Az anyósomtól én is kapok mindenféle tanácsot, a kötözd a bilire 10 hónaposan, hogy oda ürítsen, nyírd babakorában a kislánynak kopaszra mindig a fejét, hogy sűrű haja nőjjön stb...engedd el a füled mellett és ami fontos, hogy a párod is!

3 gyermekes anyuka

2009. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj hogy amit anyósom állít a sok hülyeséget azt a párom komolyan veszi és amit mondd anyuka az úgy is van:(de hát én is mondtam hogy nem reggeltől-estig lenne a hordozóba...vagy én nem tudom már mit gondol...
2009. máj. 10. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Már nem azért, de szerintem az anyósodnak semmi köze ahhoz, hogy ti mit mikor és miért vesztek a gyereknek. Tudom, egyesek sajnos szeretnek okoskodni, sajnos az én anyósom is ilyen. Hallgasd meg, amit mond és nyugodtan köszönd meg neki az eszmefuttatást és közöld vele, hogy majd ti olyat és azt vesztek, ahogyan jónak látjátok, elvégre a ti gyereketek és nem az övé.

Ennyi erővel te is érvelhetnél azzal, hogy mondjuk a te anyukád meg megint mást mondott, és akkor erre a párod mit lép? Szerintem emiatt teljesen felesleges még kelteni a feszültséget kettőtök közt is.

Remélem a férjed is belátja, hogy te sem vagy/leszel rosszabb szülő az ő anyjánál és te is csak a legjobbat akarod a közös babátoknak, és itt a lényeg a TI gyereketeknek... :)

2009. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

hadd ne szóljon már bele az anyós abba, hogy te mit csinálsz a saját gyerekeddel! Volt alkalma arra, hogy gyereket neveljen, ahhoz tartsa magát. Most rajtad a sor, hogy gyermeket nevelj, úgy, ahogy te akarod. Ne haragudj, de kiakadok az ilyesmitől. Ha nekem ilyet mondana az anyósom, a kezébe se adnám a gyerekemet!


A pólya meg az egyenes láb között a régiek szerint valóban van összefüggés, de szerintem hülyeség. Annál is inkább, mert az újszülöttnek, ha már láttál valahol pici babát, megfigyelhetted, hogy speciálisan magzati testtartása van: a két pici keze a feje mellett, ökölbe szorítva, a lábacskáit pedig felhúzza egészen a derekáig. Szóval baromira kényelmetlen neki, ha kinyújtják a lábait. Én mindig magamból szoktam kiindulni. Pórbálj már meg feküdni az ágyok egyenesen, kinyújtott lábbal csak egy fél órát és meglátod, neked, mint felnőttnek is szörnyen kényelmetlen. Ebből indulj ki és ne abból, amit az öregek mondanak.


Kitartást és boldog babázást. Anyósodnak meg mondd meg, hogy te hordtad ki, te szülted, nehogy már ő mondja meg, hogyan kell nevelni!

2009. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Az utolsó mondatomat a férjednek is nyugodtan megmondhatod!
2009. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!