Milyen vastagnak kell lenie a méhnek hogy vissza lehessen ültatni a fagyibabákat!?
A Pannon Reprodukciós Intézet főorvosa Dr. Török Attila egyetemi magántanár válaszát idézem:
"......Mai ismereteinkkel nem lehet válaszolni arra, hogy mi dönti el, hogy egy petesejt beágyazódik-e, vagy sem. A visszaültetett embriók száma (optimálisan 3-4) és minősége, a méhnyálkahártya vastagsága, valamint a ciklus második felében végzett hormonális gyógyszeres támogatás az amivel jelenleg segíteni tudjuk a beágyazódást. Ennek ellenére sem minden optimális esetben jön létre terhesség.
A beültetést követően kerülni kell a komoly fizikai megterhelést, a magzat károsító szerek használatát (dohányzás, alkohol, gyógyszerek, stb).
Az optimális visszaültetések után kb. 30%-ban várható terhesség. A hátrahajló méh önmagában - hacsak nem valamilyen betegség következtében jött létre - nem rontja az esélyeket, ez a normális egyik variánsa.
A méhnyálkahártya vastagsága fontos paraméter, általában a visszaültetéskor optimálisan 10 mm körüli vastagságot kell, hogy elérjen. 7 mm alatt jelentősen csökkennek az esélyek, 5 mm alatt az esélyek minimálisak. A nyálkahártya vastagságát nem mindíg lehet befolyásolni.
A korai szekréció szövettani fogalom, a méhnyálkahártya ovuláció utáni állapotát jelzi, hormonhatásra alakul át (normál ciklusban is) a méhnyálkahártya oly módon, hogy be tudja fogadni a megtermékenyített petesejtet.
Normál ciklusban a megtermékenyített petesejt beágyazódása a méhnyálkahártyába blastocysta stádiumnál történik (kb 5-6 nappal a megtermékenyítés után). A blastocysta transzfer az élettani körölményeket jelenti éppen ezért, így az esélyek lényegesen jobbak. 3 blastocysta visszahelyezésével 50% körüli eredmények várhatók.
Terhességi teszt legkorábban a visszaültetés után 10 nappal megbízható. Vérből pontosan meg lehet határozni a terhességi hormon (ßhCG) szintjét, ez több információt nyújt. A kereskedelmi forgalomban kapható vizelet terhességi tesztek közül csak azok lehetnek pozitívak, melyek 25 IU érzékenyek. Pozitív esetben egyértelműen terhesség áll fenn.
A vetélés lehetősége - a gyógyszeres kezelés ellenére - is lényegesen meghaladja a spontán terhességek mellett észlelt vetélések arányát, de ma már a különbség nem túl nagy.
A terhesség 12. hete után - a méhlepény kialakulását követően - ha egyéb tényezők nincsenek, nem számít veszélyeztetett terhességnek a "lombik terhesség"....."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!