Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tudni a terhességi...

Mit lehet tudni a terhességi toxikózisról?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok, 2. babámat várom! Tegnap a dokim megijesztett. Az a helyzet,hogy nagyon dagadnak a kezeim-lábaim, eddig 45 kg-ról 62,5 kg vagyok, de nem híztam, ez inkább csak víz azt mondta. Sajnos a vizeletemben fehérjét találtak, ezért kell mennem majd küldönböző vizsgálatokra! Akinek van ezzel kapcsolatban hasonló tapasztalata, vagy átélt ilyet, írjon már léci! Mire számíthatok ezzel kapcsolatban? Köszi előre is mindenkinek!
2008. márc. 20. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokmindent lehetne írni.A fontos most a Te szempontodból a sószegény diéta.A vérnyomásodat is a védőnő elvileg gyakrabban kell ellenőrizze,vagy mérd magadnak otthon.Ha betartod a diétát, és a vérnyomásod ha nagyon magas kapsz rá gyszert,nem lesz semmi baj, sok kismama szenved ettől.A vizesedés sajnos nagyon rossz,polcold a lábad, és tartsd be az orvos utasításait.Egy ismerősömet korábban fektették be a kiírt idő előőtt, de nem volt gond.Vannak olyan oldalak,ahol kismamák írják le a saját tapasztalataikat,keress rá,mamaneten is van pl.Nem lesz baj,vigyázz magatokra.
2008. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az elsővel is toxémiás voltál?

Szerencsére már a vége felé jársz,de nagyon vigyázz magadra.

Tartsd be amit az előttem válaszoló írt és az orvos mondott,ez ellen sajnos nem nagyon lehet tenni,mert hajlam kérdése.Az én dokim szerint minden további terhességnél rosszabbodik a dolog,egyre súlyosabb.Nem is csak ettől az állapottól félnek,hanem amit ez kiválthat.Eklampsya,ha jól tudom,nem biztos,hogy jól írtam le,de nagyon súlyos is lehet.

Ez járhat rángógörcsel(mint az epilepsya),eszméletvesztéssel,súlyos esetben életveszélyt okozhat.Ezért mindenképp kordában kell tartani a toxémiát,ha az orvos úgy látja,kiveszi a babát.

Ne ijedj meg,nem jelent feltétlen császárt,csak nagyobb rá az esély.Szülés után elmúlik.

Minden jót nektek

2008. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a vérnyomásom az rendben van, egyenlőre igyekszek vigyázni magamra, lehet butaság, de szinte semmit nem eszem, csak szendvicset és gyümölcsöket! Én azt nem értem, ilyen esetekben miért nem indítják meg a szülést akkor?

Egyébként az első babával semmi ilyen gond nem volt!

2008. márc. 20. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ehetsz nyugodtan,lehet az étrenden rendes könnyű vegyes.

Csak só és fűszerszegény.Ilyenkor nem hajtathatják le a vizet,mert a magzatvizet is elhajtja akkor.

Gondolom,azért nem indítja meg a dokid a szülést,mert nem lát még közvetlen veszélyt,és a baba is jól van.

Ne aggódj sokat,kitartás nemsokára a kezedben tarthatod a babád:)))

2008. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2008. márc. 20. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is találtak egy nagyon kis mennyiségű fehérjét a vizeletemben, és a tanácsadáson a vényomásom is magas volt (de ez "csak" fehérköpenyes szindróma, mert otthon rendszeresen ellenőrzöm és jó). Bár nekem a terhességem előtt is volt magas vérnyomásom, amire gyógyszert szedtem, majd azt abba kellett hagynom, de most még így is normális! Én - még - nem vizesedek. Nekem is a só és fűszerszegény diétát javasolták, mert a só nagyon megköti a vizet. Úgyhogy ehetsz változatosan, csak ezzel vigyázz! Nem akarok hülyeséget mondani, de a toxikózis egyik tünete a magas vérnyomás, és ha neked normális, akkor a fehérje lehet például gyulladástól is a szervezetedben. Ne aggódj, ha nagyobb baj lenne, biztosan megindítanák a szülést. És gondolom, folyamatos kontroll alatt állsz, méred a vérnyomásod, ha gond van azonnal kiderüljön! ne aggódj, minden rendben lesz! 30 hetes kismama
2008. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!