Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok....

24 hetes terhes vagyok. Ovulacios tesztet hasznaltam, tehat tudom a peteeres idejet es az uh is nagyreszt ezt mondja, hogy megfelelek a kornak. A babam lenne tul nagy vagy mi nem stimmel?

Figyelt kérdés
Az uh-n 743 gr-osnak mutattak ami egy 24 hetes babanak kicsit sok...a Bpd is 61 .Doki szerint a meretek jok es meg valtozhat.Mindennap beveszek egy elevitet hiszen ezt ajanlottak.Ez lenne a gond? Vegyem ketnaponkent?( vagy csak hallgassak es ne aggodalmaskodjak?..:-))..)
2008. márc. 20. 06:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyjából egyidősek vagyunk, én még ugyan csak pár nap múlva töltöm a 24 hetet. Az én babókám pedig kisebb, mint az átlag. Azt mondja a doki, hogy a 12. hét után nagyon eltérően fejlődnek a kisbabák. Ott még elég egységes, aztán ki-ki folytatja a maga ütemében.

Azt mondta, ne aggódjak, ha amúgy minden rendben van (nálunk igen, de úgy látom, nálatok is) mert egyik baba előbb nő, másik később. És éppúgy egészséges egy 2,70-el született baba, mint egy 4,5kg-al...

Egy ismerősöm - nem orvos - azt mondta, tapasztalata szerint a fiúcskák hamarabb nőnek és nagyobbak is születéskor, mint a kislányok. Nem tudom, hogy igaz-e. Nekem lányom lesz, tehát akár igaz is lehetne.

Én is hallottam olyat, hogy az Elevittől nagyobbak a babókák, de ezt megint csak nem doki mondta. Amúgy én is szedtem a 16. hétig rendszeresen, azóta csak párnaponta. De nekem sose volt az uh alapján túl nagy babám.

Ha nagyon aggódsz, szerintem kérdezz rá a dokidtól, de biztos nem lehet baj. Problémamentes várandósságot, könnyű szülést és egy gyönyörű, egészséges kisbabát kívánok!

2008. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat....:-)

Kisfiu lessz a joveveny..lehet emiatt is nagyobbacska...na es persze az apukaja is 4 kilo folott volt szuletesnel:-)..de aggodom hiszem elso baba es mindenen parazok.

Koszi a jokivansagokat es mindezt viszont kivanom neked, nektek:-)

2008. márc. 20. 07:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában genetikai örökség is lehet a nagyobb baba, kérdezd meg párodat, náluk mekkora babák születtek, vannak-e magas családtagok, meg persze a te családodban is érdemes szétnézni.

Az UH számok pedig pontatlanok, a súlyt például a csontok méretéből becsléssel állapítja meg. Ha a dokid nem aggódik, neked sem kell!

2008. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valszodat:-)

Magasak vagyunk..en is es a parom is:-)

Nahat...hogy en ezekre a dolgokra nem gondoltam...:-))

2008. márc. 20. 07:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!