Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+1 hetes vagyok. Szeretkezhet...

5+1 hetes vagyok. Szeretkezhetünk a férjemmel így az elős időben? 2 babát már elvesztettem, egyet spontán, egyet mert nem volt életjelensége.

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben a vetélések miatt kibírnám legalább 12 hétig de a dokit mindenképp kérdezd meg erről!!!
2009. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most inkább vigyáznotok kellene a babára,várjátok meg amíg 12-13 hetes leszel,akkor már túl leszel a kritikus időszakon.De ha mégis szeretkeznétek a férjed semmiképp ne menjen beléd,mert kinyílhat a méhszáj,mivel a spermába olyan anyag van,főleg ha vetélésre hajlamos vagy.Később se menjen beléd,erre vigyázzatok.De szerintem most még ne közösüljetek,máshogy is meg lehet oldani,inkább maradjon a petting egyenlőre.Gondolom a férjed is megérti,most első a baba.
2009. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En ugyan igy vagyok ezzel,de nem szeretkezunk,hal isten a parom nagyon megerto,van mas modszer,hogy legalabb neki jo legyen!

Elviekben veszelyeztetett terhes vagy,amire kellet kapnod gyogyszert,ha voltal dokinal,ha nem, menj es kerdezd meg,de szerintem az elso trimeszterbe nem fogja ajanlani,ha igen en akkor se tennem!

Mikor mentek el a babaid,hany hetesen?

2009. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Azt szokták mondani, igen, csak ne "duhajkodjatok".

Hát nem tudom, mi számít duhajkodásnak, de mi nagyon óvatosak voltunk, mégis elkezdtem barnázni a szeretkezéstől - szintén 6 hetesen...

Akkor azt mondta az orvos, csak külső méhszájseb, ami a szeretkezéstől van, és 2 hét önmegtartóztatást javasolt.

Két héttel később azonban ismét barnáztam - szeretkezés nélkül is, ekkor már Utrogestant kaptam, ami szerencsére használt. Holnap leszünk 12 hetesek. :) Kedden megyünk ultrahangra. Remélem, minden rendben lesz. Nagyon izgulok! :)

A "böjt" viszont 6 hete tart... Persze lehet kreatív az ember, de a behatolást az első 12 hétben én - tapasztalataim alapján - nem javaslom, főleg, ha volt már két vetélésed. Ki lehet bírni azt a 6 hetet... ne ezen múljon szerintem...

Az Utrogestant is javaslom, ha volt már vetélésed. A genetikai eredetű vetélést nem akadályozza meg, de a progeszteron-hiányból fakadót igen. Úgy tudom, akinek volt már több vetélése, kérheti az orvosát, hogy írja fel.

Ha viszont hánysz, akkor nincs szükséged progeszteron-pótlásra. Akkor csak pihenj sokat. :)

Mesélj majd, hogy alakultak a dolgaid!

2009. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ez előtti terhességem nekem is vetéléssel végződött, műtétre is szükség volt. Most az orvos eltiltott emiatt a 12. hétig a szextől. Most vagyok 9 hetes és eddig még nem fordult meg a fejünkben, hogy kellene csinálni, a baba most mindennél fontosabb.
2009. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi is így gondoltik, sőt a férjem javasolta, hiszen első a baba. Orvosnál még nem vltam, a jövő héten megyek szerintem, eddig nem volt panaszom.

A babáim az első a 7. hétben ment el (itt nem volt életjelenség), a másik az 5.-ben.

Köszönöm a válszokat, a dokinak mindenképpen mondani fogom, hogy mi a helyzet és tudja is a másik 2 babát, így remélem magától ad valmit, ami jót tesz. :)

2009. máj. 8. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fog adni magától neked gyógyszert, ezt így szokták a dokik. És mint ahogy már írták is, arra számíthatsz, hogy a 12. hétig szextilalom lesz kiírva a recept mellé.

Sok szerencsét a babádhoz.

2009. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!