Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagypocisan mennyit vezettek...

Nagypocisan mennyit vezettek autót?

Figyelt kérdés

Én naponta többször is autóba kell üljek, és néha elkap az aggodalom jól teszem-e. Próbálok óvaosan vezetni, de egy baleset sokszor nem rajtunk múlik. Meg sokszor elfeledkezem magamról (hogy nem vagyok egyedül) és "sportosabban" vezetek a kelleténél. Lelkiismeretfurdalásom van.

31 hetes km.


2009. máj. 7. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én este szültem meg a kislányom, de még reggel vezettem.
2009. máj. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó héten is kocsival mentem a ctg-re és nem vagyok egy nyugodtan vezető típus sajnos.
2009. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a szülés előtti napon is vezettem még. Ctg-re is kocsival jártam Bp túlsó végére. Az volt a baj, hogy a pocaktól nem tudtam hátrafordulni és minden nem látszik rendesen a tükörből. Így egyszer megnéztem közelebbről egy alacsony oszlopot :( :(

Mondjuk én mióta terhes lettem, azóta meg anyuka, minden kreszt betartok :)

Egy ismerősöm azért nem tudott már vezetni az utolsó hónapban, mert nem érte el a kormányt a nagy hasától. Nekem ilyen problémám nem volt, mert hosszú majomkezeim vannak :) :)

Amúgy a 35.hétig dolgoztam, és kocsival jártam be, utána már heti 3-4 naponta vezettem csak.

Üdv

2009. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindennap többször, utolsó nap is.
2009. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én vezettem volna végig, de a családom az utolsó hónapban már nem engedte. Egyébként engem inkább az elején zavart, mert akkor nagyon úgy éreztem, hogy szorít a biztonsági öv. Pedig akkor még nem is nagyon volt hasam.

Lehet kapni kismama biztonsági övet. Én ugyan nem vettem, mert nagyon húzós az ára (10 ezer körül), de ha nagyon aggódsz, akkor talán érdemes. Legalább a hirtelen fékezéstől védve lenne.

2009. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én az utolso hétig, aztán már nagyon nem engedte a család. addig úgy voltam vele, hogy 100x jobb, mint agyontomott buszon ácsorogni (mert párszor sajna nagy pocakkal is probáltam) vagy várakozni télen a megállonál, vagy orult soforrel utazni...mikor muszájbol ezeket kiprobáltam, az auto mellett dontottem. az is igaz, hogy vannak orultek az utcán, leginkább ettol tartottam. volt párszor, hogy nagyon eleven volt a baba, vagy fájosan rugdosott, azt általában megvártam, ha lehetett s csak aztán indultam el. Most is, ha velem van a kicsi, kevésbé vagyok vakmero. Egy kismamának nem kell otthon ulnie (és nem is lehet, én hetente néha tobbszor is jártam orvoshoz nagy pocival). csak jobban kell vigyáznunk magunkra és picit ovatosabban:)
2009. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 8 hónapos koromig napi 160 km- ert vezettem, mert a lakásom és a munkahelyem között ekkora volt oda- vissza a távolság. Ezt meg ugye nem lehet csiga tempóban kibírni. De tény, hogy azért igyekeztem odafigyelni, s azért lassabbra venni a tempót. Az utolsó hónapban volt még egy németországi utam, aztán már nem nagyon vezettem, csak ha nagy bevásárlás volt.

De mindez nem számít, csak az, hogy te mennyire érzed magad biztonságban. Ha nem, hallgass az ösztöneidre, s válassz más módszert, ha van... Ha pedig gyakorlott, régi motoros vagy, szerintem elég, ha azért egy kicsit visszafogsz a tempóból. Főleg, ha annyira élvezed a vezetést, ahogy én :))

2009. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az teljesen igaz, ha menni kell, akkor inkább autóval. Nem szedsz össze semmi bacit, nem kell tömegben nyomorogni, meg órákat várni a késő buszra.

De naponta többször? Ennyi idősen már rég táppénzen voltam. Csak néha-néha ugrottam el valamiért.

2009. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is bizony naponta vezettem. 3 nappal a szülés előtt még 200km-t.. ezeken a "fantasztikus" magyar utakon. Én sem vezettem másként, mint előtte, igaz, már rutinos vagyok a terhességek terén. Ja! Minden terhességemet végig autóztam, a dokihoz is kocsival jártam a tőlünk 30 kilométerre lévő kórházba.
2009. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


37 hetes terhes vagyok, és mivel egy kis faluban lakok, ezér minden nap vezetek. Bolt, posta, védőnő, ctg, orvos. Az én családom sem ugrál ezért, de mégsem lehetek elzárva a külvilágtól csak azért mert terhes vagyok :-) Nálam a busz sem lenne megoldás, mert csak napi 3 van és az is csak a szomszéd kisvárosba visz el, a dokim pedig nem ott rendel.

2009. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!