Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltok valami + munkát...

Csináltok valami + munkát otthon? Úgyértem aki táppénzen van, mit tesz annak érdekében, h egy kis plusz jövedelemre tegyen szert?

Figyelt kérdés
Borzasztó a helyzetünk. Férjem munkahelyén gáz van...én meg ülök itthon és várom a babát, rágódok az anyagi helyzetünkön. A férjemet nem okolhatom. Töri magát, melózik...én meg olyan semminek érzem magam. Hogy juthatnék + jövedelemhez? ti mit tezstek?
2009. máj. 5. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Én nem mentem táppénzre. Máris több volt a pénzem 30%-kal.
2009. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Elsőnek: csak tudod ezt nem mindenki teheti meg!Szerintem a baba egészsége mindennél fontosabb,örülj neki,hogy te dolgozhattál,nem mindenki ilyen szerencsés!!
2009. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Ez így van, de ha nem tud dolgozni (veszélyeztetett terhes) a baba miatt, akkor ne akarjon dolgozni. Akkor pihenjen, ahogy az orvos előírta. Ha meg tud dolgozni, akkor nem kell táppénzre menni. Az első voltam...
2009. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a teszveszen eladom a feleslegessé vált ruháimat, könyveket!

Mást sajnos én sem tudok! :(

2009. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg mondjuk valami értékesítésbe fogni. Mondjuk avon, oriflame meg van egy csomó ilyesmi. Igaz nem túl sok plusz pénzt jelent, mert ahhoz azért az ilyesmiknél is szükséges vevők után rohangászni, de Pl. lehet ezeket is családilag összefogva csinálni, férjed, tesók, szülők stb. is vihetik a katalógust munkahelyre, suliba stb. A sok kicsi sokra megy és ha már legalább a család tisztálkodószerei megvannak ebből a pénzből, az is nem kevés spórolás havonta. Remélem tudtam segíteni. :)
2009. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszélyeztetettként maradtam itthon (feküdnöm kellett szinte végig), az egyik rokonunktól elkunyeráltuk kölcsönbe a laptopját, és azon pötyörésztem naphosszat: szakdolgozatokat gépeltem, meg házidogákat csináltam "bérbe". Egyetemvárosban élünk és ez a szerencsénk, mert egyébként sehogyan sem tudtam volna kiegészíteni a férjem pedagógusfizetését...

Próbáltam ilyen borítékos bedolgozást is, de két cégnél is átvágtak a palánkon :S

2009. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ennyire egyértelmű ez a táppénzesdi. Akik pl. fizikai munkát végeznek és nem tudja a munkáltatójuk másmilyen munkakörbe átrakni, azokat is inkább táppénzre küldik, mert az még mindig több, mint a készenléti díj. Vagy aki folyamatos éjszakai műszakban van, azt is elküldik táppénzre, a stesszes munkahelyről már ne is beszéljünk.


Én nem dolgoztam a táppénz mellett, nem igazán volt energiám sem, meg időm sem (a gyereknek kötöttem, varrtam rucikat), de az aukciós oldalakat én is tudom javasolni. Nem sok pénz jön be belőle, de legalább valamennyi jön. Simán el tudtam volna képzelni, hogy a környékbeli öregasszonyoknak főzzek. Ha konyítasz a varráshoz, lehet kisebb javításokat vállalni. Nekünk olyan nyomtatónk van, ami egyben szkennelő is, fényképeket szoktam bedigitalizálni más szívességért cserébe, de fizetnének is érte.

Minden attól függ, hogy mihez értesz, milyen lehetőséged van.

2009. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem!

veszélyeztetett terhes vagyok, és van egy kislányom aki 6 éves. Oviba viszem hozom.

Tudom pihennem kell, de ezt a kislányom miatt sem tehetem meg. viszont mikor itthon vagyok akkor szeretném hasznosan eltölteni az időt.

kiváncsi lennék te mit tennél a helyemben, nézem ahogy a párom gürizik, én meg sajnos nem tudok tenni semmit. Van internetünk, gondoltam van aki a gép előtt is tud valami +-t hozni a családi kasszába.

Nem értem mi a frászért kell okoskodni. Ne dolgpozzak ha táppénzen vagyok...jó vicc...valamiből élni kell. Nem vagyunk milliomosak. Épphogycsak megélünk. Kérlek ne reagálj erre, mert irtóra felidegesítettél.

Többieknek köszönöm!

2009. máj. 5. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is veszélyeztetett vagyok, de a piszkos anyagiak miatt mi is megoldást kerestünk. Találtunk is. Nem egyszerű megoldani kisgyerekkel, de nem lehetetlen és napi 2-3 órát igényel. Sokmindent kipróbáltam, Avon, Oriflame kutyafülést sem fizet, az aukciós oldalak sem érték meg nekem.

Segítek szívesen, priviben. Másokkal meg ne foglalkozz, valamiből enni kell.

2009. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!