Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkkora a normál méh?

Mekkkora a normál méh?

Figyelt kérdés
az én méhem 70mm,az endometrium vastagság pedig 8mm!ez normális szerintetek?az mit jelent hogy a kismedencémben kevés a folyadék?
2011. okt. 24. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkora, mint egy lúdtojás.

A nyálkahártya vastagság a ciklus alatt vastagszik, így a 8mm lehet normális, meg nem túl jó is (8mm viszonylag kicsi ahhoz, hogy pl. beágyazódáshoz elég legyen - de volt már rá példa hogy ide is be tudott ágyazódni).


A folyadék lehet azért, mert tüszőrepedéses volt.

2011. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt találtam:

Milyen vastagnak kell lenni a méh nyálkahártyájának? És mikor?


Mindenhol jönnek a “biztos” számok. 12-13 alatt esély nincs, más szerint már a 6-7 is elég.


Most kaptunk erre egy egyértelmű visszajelzést az orvosunktól, aki ténylegesen csinál (rendszeresen) inszemeket.


Megkérdeztük, hogy mit ajánlana a méhnyálkahártya vastagítására? Erre megnézte a dossziénkat, majd közölte, a legutóbbi inszem napján 10 mm volt, amit nem lát problémásnak.


“10 mm az inszem napján teljesen megfelelő. Ha 8 alatt lenne, akkor annak nagyon nem örülnék, de a beavatkozáskor a 10 mm már teljesen elég”.


Ezt találtam még:


"A menstruáció első felében a méhnyálkahártya vastagsága 8 mm-ig normális. A ciklus 2. felében 12-14 mm-ig normális."

2011. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!de én úgy halottam,hogy ha nincs folyadék a kismedencében akkor még nem volt tüszőrepedés,pedig nekem 4 nap múlva kell meggjönie!és félek mert 3 hét alatt 2szer azsnáltunk pharmatex hüvelytablettát:S és 1.5 nap volt h.úgy húzódott jobb oldalt a méhemkörül,hogy menni nem bírtam:S
2011. okt. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!