Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyást hogyan fogok kapni a...

Gyást hogyan fogok kapni a második baba után?

Figyelt kérdés
1 gyermekem 2 év 4 hónapos lesz mikor megszületik a kistesó. azt olvastam hogy csak a szülés megelőző két évet nézik de én otthon voltam. Akkor kapok gyást vagy már egyből gyeden leszek?
2011. okt. 22. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pont két év van a gyerekek között, én kaptam gyást, kb. ugyanannyit, mint anno az elsővel. Nem tudom, ha van kihagyás, akkor mi a helyzet. Én ugye gyedről mentem gyásra rögtön. De talán a tb-nél tudnának segíteni, hívd fel őket felvilágosításért.
2011. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha Gyes alatt születik a második baba akkor nem jár a másodikra csak a Gyes meg a családi.
2011. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem két év és két honap lesz köztük novemberben születik.oktoberben járt le agyedem,ugy járok a legjobban és te is ja nem mész gyesre,mert akkor kevesebb lesz a gyeded.két évig fog járni mint az elsövel.az én esetemben az oktober és novemberben a két évnyi fizetett szabimat veszem ki szülésig.pont két hónap,és akkor szülök,nálad kicsit több,ha a munkaltatod belemegy egy kis segitségbe(feltéve ha még fennáll az elözö munkaviszonyod)akkor neked azt javasolnám gyed lejárta után vedd ki a szabikat és utánna papiron ,vagy másképp-ténylegesen,menj vissza dolgozni arra a két hónapra,és akkor ugyanennyit kapsz mint elsövel tgyast és gyedet is.vagyis többet mert nött a min.bér.

tuti igy van mert nekem most intézi a munkáltatóm.

remélem segitettem

szia

2011. okt. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kapol TGYÁS-t!Semmi gond azzal,hogy gyesen leszel,mert csak 4 hónapig ahogy írtad.Mindig az előző évet nézek a gyednél,így ugyanannyit fogsz kapni mint az elsővel.

A TGYÁS-t megkezdheted 28 nappal a szülés várható időpontja előtt.Én úgy csinálnám a helyedbe,hogy kiszámoltatnám a munkaügyessel,hogy mennyi szabim van bent,és a szülés előtt azt kivenném.A Tgyás-t pedig a szülés napjától kérném.Így ahogy számolom,maximum 2 és fél hónapig lennél gyesen.De ha az első betölti a 2 évet elmehetsz táppénzre is és aztán veszed ki a gyed alatt összegyűlt szabikat.Így a táppénz is több,mint a gyes,és egyáltalán nem kell gyesen lenni.De mindenképp kapod először a gyást,és utána a gyedet,mindkettő ugyanannyi lesz mint anno.

2011. okt. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!