Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idősen (hét+nap) volt...

Mennyi idősen (hét+nap) volt 19 mm (körüli) a babád ülőmagassága (CRL)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 23:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia! Pedig úgy lesz a jó! Kalkulátorba ha beírod 28 napos ciklussal az utolsó mensidet, akkor most hoz ki 9 hetesnek...Vagyis 9 hete menstruáltál és peteérés a két menzesz között van vagyis Szept elején aug végén fogant a baba de a teszthez kell fogantatástól legalább 10 nap hogy eredményt adjon...Vagyis a baba mérete 7 hetesen nagyon is jó!! Nem lehet pár napos eltérés.
2011. okt. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!A terhesség során miért tartanák számon külön, csak a baba korát? A korábbi várandósságom során ilyennel nem találkoztam. Természtesen tudom, ha 9 hetes a terhesség a baba, - tipikusan, középidei peteérést feltételezve - 2 héttel fiatalabb, viszont ezt minden méret megadásakor, vizsgálatkor így is kalkulálják. Viszont ha - mint esetemben - a 9 hetet 7-re módosítják, vagyis 7 hetes terhesnek vagyok feltüntetve, az feltételezi, hogy a baba csak 5 hetes... Az előző terhességemnél - ahol a baba biztosan középidőben fogant - 7+3 naposan voltam először orvosnál, itt volt a baba ülőmagassága 12 mm, s a doki szerint ez "tankönyvi" méret, a számított kornak megfelelő, de természetesen a baba itt is csak 5+3 hetes volt. Ennek ellenére - mivel a méretei mindig igazodtak az elvárthoz - soha nem ezt tüntették fel, hanem a terhességi kort (grav.).
2011. okt. 22. 15:25
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem a terhességi kort a baba mérete alapján adták....
2011. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Vagyis 22mm-es babával 9 hetes voltam nem pedig 11hetes mint mensitől számolva és a baba mérete alapján vagyis attól a héttől számítva kellett mennem a 12hetes uh-ra vagyis rá 3 hétre...De akkor félre értettem a kérdésed. Bocsi
2011. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nálad ezek szerint valóban később foganhatott két héttel, mert az alábbi táblázat alapján valóban 9 hetes méretnek felelt meg a 22 mm.

[link]

Így indokolt volt a terhességi kor módosítása a baba méretei alapján.

Viszont ha ugyanitt megnézed a 19 mm-t, az közel nem 7 hetes terhességi kornak felel meg. Ennyi volt az én bajom. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm az "együttgondolkodást". :)

2011. okt. 23. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!