Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyhormont kell...

Pajzsmirigyhormont kell szednem. Ugye nem árt a babámnak? Aggódom.

Figyelt kérdés
2008. márc. 16. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

EGyeztess a dokival, ők tudják mit lehet.

Van egy barátnőm , akinek gondjai vannak a pajzsmirigyével, most szült a napokban egészséges kisbabát.-)

2008. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem írtad,hogy alul,-vagy túlmüködésed van!! Írd ki légyszi!!
2008. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is pajzsmirigy gondozott vagyok,milyen jellegű pajzsmirgy problémád van?Kérlek irj vissza mert emiatt én is szoktam aggodni/Nekem alulműködik a pajzsmirigyem/

Üdv:15 hetes kismami

2008. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15 hetes kismami ide írok Neked,az elözö válaszoló vagyok. Nekem is alulmüködésem van,és a belgyógyász azzal nyugtatott meg,hogy a gyógyszer,amit szednem kell igazából nem gyógyszer,hanem egy olyan készítmény,amit az egészséges emberek pajzsmirigye termel.Mivel a miénk nem termeli eléggé,ezért van szükség a pótlásra.Ez nemhogy ártana a babának egyenesen szükség van arra,hogy neki egészséges környezete legyen. Azt kérte a dokim,hogyha teherbe esnék azonna menjek el hozzá,mert valósznüleg még meg is kell emelni az adagomat!!
2008. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Alulműködésem van. Szedem már a gyógyszert, vagyis a hormont, csak félek és aggódom a piciért. Mindenki azt mondja,hogy jobb szedni,mint nem.
2008. márc. 16. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 23 hetes vagyok, és évek óta pajzsmirigy alul működésem van. A nőgyógyász és a belgyógyász is egyetértett, hogy nem szabad ilyenkor abba hagyni a gyógyszeres kezelést, mert az árt a babának. Annyi a különbség, hogy amióta tudjuk, hogy babát várok 8 hetente nézik az TSH értékemet, és annak alapján állítják be a gyógyszert. Szóval ne izguljatok orvosi ellenőrzés mellett minden rendben lesz.

2008. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a válasz engem is valamelyest megnyugtatott ,mert nekem is alulmüködött és ahogy megtudtam h terhes vagyok azonnal szoltam a dokinak és megemelte a Letrox adagomat de ezzel egyidejüleg vérképet is készitetett normális értéket kaptunk ,egy kicsit felülmüködött de a letroxról nem állitott le csak fél tablettával visszavette az adagomat ,épp holnap kell visszamennem vérvételre!de azt is mondta h terhesség alatt igenis szedni kell a gyogyszert mert ilyenkor nagyobb a szükséglet rá!
2008. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia..nem is kellene irnom hiszen ugyes es okos valaszokat kaptal de csak irok:-))

24 hetes terhes vagyok es 2 eve allapitottak meg a pajzsmirigyalulmukodest....ne aggodj...a gyogyszer ami vegulis hormon abba ne hagyd....a babadnak lenne baja ha neked lenne alulmukodesed.

Nekem is minden honapban nezik a tsh-t es a t4 et....ha kell emelik az adagot.....Tudjak a dokik, hogy mi jo es mi nem.

Boldog babavarast:-))

2008. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!