Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem hízom, ez normális?

Nem hízom, ez normális?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok jelenleg 164cm és 66,5 kg.72 kg-mal kezdtem a terhességem, de a kezdeti rosszullétek miatt 9-10. hétre lefogytam 66,5 kg-ra, amit azóta is tartok.

A félreértések elkerülése végett eszem, nem is keveset, ezért sem értem a dolgot.

A baba a vizsgálatok szerint jól van és szépen fejlődik.

Kellene így aggónom????? Vagy majd szépen beindul a hízás?


2011. okt. 14. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha a baba rendesen fejlödik, akkor minek akarsz hizni? Egy terhes nönek nem kell elhiznia, nem attól lesz egészséges gyereke. Te elég sok túlsúllyal estél teherbe, ez a súly akár szüléskor is elég lenne a magasságodhoz képest.

A normál súlyod kb. 55-60 kg lenne - és akkor még nem lettél volna sovány.

Egy terhesség alatt az egészséges súltöbblet - ami a babára meg a te szervezetedben lévö változásokra szükséges, ah kb 8-12 kg, ez igy mindkét esetben a maximumot véve 72 kg lenne.

Amig a gyerek jól fejlödik, addig nem kell aggódnod - annyi elönyöd viszont van, hogy szülés után kevésbé kell azon törnöd a fejed, hogy hogy is add le sok felesleget.

(Van négy gyerekem, nem csak a levegöbe beszélek)

2011. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy túlsúlyos , mint ahogy az első írja, van aki húsis de van akinek csak a csontja nehéz:) szeretnék én annyi kiló lenni mint amennyi te vagy:)) Én dagi vagyok:)) 19 hetes és nem híztam még egy kilót se, mindig dícsér a védőnő és mondja is, hogy ilyen súlynál ne is hízzak:)) a baba szépen fejlődik ez a lényeg.
2011. okt. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt én is ki írhattam volna. Én 170 magas vagyok és 65 kg-al kezdtem és most is ennyi vagyok betöltött 18 hetesen. Már én is utálom, hogy mindenki azt mondja, hogy nem is látszk rajtam, hogy terhes vagyok. Mert még 1 kg-ot sem híztam. Egy pici fölösleg van rajtam, de voltam már 50-kg is. És ugy elég ronda látvány voltam. Így jobban is érzem magam, nőiesebb vagyok a férjem szerint is.

Én ugy gondolom, hogy majd a vége felé fogunk hízni. Legalább nem lesz rajtunk egy csomó +. Ennek is van előnye. A baba nekem is szépen fejlődik. Csak nem mozgolódna ennyit meg ilyen erősen. Én is eszem rendesen.

2011. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is aggódtam...

179 vagyok és 75 kiló voltam mikor kiderült a terhességem!(második baba, az elsővel 74-ről kezdtem)

Most 10 hetesen 69 kiló vagyok! Mindenki aki hallja hogy babánk lesz, kiakad, hogy azt hitték a legnagyobb fogyókúrában vagyok, és most nézek ki a legjobban....De nem direkt csinálom én sem!


A szülésznőm is azt mondja nyugodjak meg, nem veszek el a babától semmit....

A dokim ugyanezt mondta, ha majd ki lesznek a csontjaim, akkor kell vizsgálat, és aggódás...Még most jól nézek ki, az más hogy most így hat a terhesség rám!De nyilván a vérkpemből két hét múlva látszódni fog minden!Én azér tmég nem nyugodtam meg!De ha nem lennék terhes nagyon örülnék ennek a súlynak!


Sok boldogságot kívánok!

2011. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen izgulni.

Ha a BMI indexetek 17-18 korul lenne, nah akkor lehetne emiatt felni, mert akkor raktar sem lenne, amibol a szervezet ellassa a funkciojat.

Igy viszont van, szerintem mindotoknel.

Es ne ertsetek felre, egy szoval nem mondom, hogy tulsulyosak vagytok, de nem vagytok sovanyak sem.

Peldaul 164 cm-hez 67 kg az majd 25-os testtomeg index, 72 kiloval viszont mar tulsulyosnak szamitottal (majd 27-es bmi-d volt annyival), szoval akar ugy is mondhatjuk, hogy rendezodott a sulyod.

Ha tegyuk fel ezutan is alig hizol, mondjuk csak 70-re megy fel a sulyod szulesig, akkor is megkapja a baba toled amit kell, mert a szervezeted jelen pillanatban sem szenved hianyt.

Szulessel le fog menni kb 10 kg (lehet, hogy csak 7, de lehet, hogy 12, ezt elore nem tudni). De ha lemegy 10, akkor szules utan leszel 60 kg 164 cm.

Meg ez sem sovany messzirol sem, hanem teljesen idealis, sot, meg 55 kg is orvosi szempontbol is idealis lenne.


Egyszoval:

ha valaki nem sovany, hanem normalis ertelemben vett jo sulyban van, sot, meg van valamennyi tartalek is, az ne aggodjon amiatt, hogy nem hizik.


En peldaul 59 kg-ra mentem le a 178 cm-hez amikor a masodik babamat vartam. Megmondom oszinten, hogy en mar sovanynak szamitottam akkor, egyebkent 62-rol kezdtem a terhesseget. A 22-23. het kornyekere jutottam el odaig, hogy sikerult a kiindulo sulyomra vissza menni. De meg igy sem izgult senki, en sem, mert en ettem eleget es normalisan. Nem is hanytam egyaltalan, hanyingerem sem volt, egyszeruen az amugy is gyors emesztesem meg gyorsabb lett, rettento faradt voltam, de sohasem tudtam pihenni (a nagyobbik gyerek meg csak akkor volt 5 honapos, amikor teherbe estem ismet), igy nyilvan a szervezetem sajat magabol szedett elo tartalekot, ezert fogytam. De a folyamat megallt es igy, vagy ugy, de foleg a harmadik trimeszterben sikerult ugy osszeszedni magam, hogy 71 kg-mal mentem szulni.

2011. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok!

Utolsónak köszi szépen!

Látod kedves kérdező, nincsen miért aggódni.

Én is szépen össze szedtem magam az utóbbi 3 évben. Pedig én nem is ettem olyan sokat, csak mint egy madár a férjem mindig ezt mondta. Szerintem én a lombik alatt kapott hormonoktol híztam meg egy kicsit.

Ráadásul én az elején nem is tudtam enni, hánytam is párszor. De most,már jol vagyok a baba is jol van, ez a lényeg.

2011. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem kell aggódnod. Én a második terhességem alatt, 13 kilót adtam le, amit a mai napig nem tudom hogyan sikerült holott megettem mindent amit megkívántam. A doki aggódott csak hogy kis súllyal fog születni a baba, és rácáfolt a fiam mert 4 kiló 10 dekával és 58 centivel született 41+4 hétre.
2011. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne a kérdésem, hogy attól függetlenül, hogy fogytatok, látszik a terhesség? Itt elsősorban nem 10 hetesekre értem, hanem aki 20 körüli vagy afölött.

Látszik, hogy terhespoci?

2011. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolonak:

a terhespocak ugyanugy latszothad, mert az nem igazan attol fugg, hogy fogytak-e, vagy sem.

A pocakmeret nagyban fugg attol, hogy milyen magas valaki, de a legfontosabb a hasfal erossege.

A hivatasos sportolok pocakjat ha megnezed, akkor latod, hogy nagyon picike.

De mar egy rendszeresen sportolo, erosebb hasfalu nonek is kesobb kezd latszani a pocakja es nagy esellyel a vegere sem lesz hatalmas. Egy eros hasfal sokkal inkabb megtartja a dolsokat, illetve nem nyulik az izom akkorara, mint egy gyengebb.

Pl ezert van az is, hogy tobbedik terhessegnel nagyobb lehet a pocak, mert mar egyszer meglazult, utana kevesbe erosebb, ha nem edzenek ra eleg kemenyen.

2011. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezek, akkor is egyértelmű, hogy babát vár az illető. Főleg mondjuk egy hét hónapos terhesség esetén is?!
2011. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!