Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelentenek ezek a számok...

Mit jelentenek ezek a számok a vérképembe? Vashiányos vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg a 30.heti vérképemet,de elég rossz lett.A vésejt süllyedésem 65,a fehérvérsejt 11,a vörösvérsejt 4,3.
2009. ápr. 30. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
ebben az időszakban már szinte törvényszerű a vashiány. kifogynak a tartalékok. nőgyógyász fog felírni vastablettát, szedni kell, és nem lesz gond! Ne aggódj, ez nem jelent semmi rosszat, egyszerűen a babó elvette, ami neki kellett. Mivel a vas telítődése a szervezetben legalább 2-3 hónap, minél előbb írass tablettát, hogy helyre jöjjön a szervezeted a szülés körüli időszakra.
2009. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Ez amit leírsz ez mitől jelent vashiányt? tudtommal arra a vaskötö kapacitás, a vas szint meg a transzferrin szint utal...esetleg áttételesen a hematokrit és a hemoglobin.

Ez amit irsz csak annyit jelent hogy lehet h beteg voltál mert a süllyedésed magasabb ( de az érték felső határa labortól is függ) illetve a vörösvérsejt számod az sztem jó, a fehérvérsejt szintén picit magasabb, lehet hogy volt valami megfázásod, felsőlégúti hurutod ilyesmid??

2009. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ezek az értékek semmi összefüggésben nincsenek a vashiánnyal. Van, vagy volt egy kisebb gyulladás vagy fertőzés a szervezetedben. Felfázás, megfázás?

A serum vas és a vaskötő kapacitás értékét kell nézni a vashiányosság megállapításához.

2009. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!