Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy petezsákban fejlödhetnek...

Egy petezsákban fejlödhetnek az ikrek vagy ahoz kettő kell?

Figyelt kérdés
Nekem egy van.Csak kiváncsi lennék ,hogy attól meg lehet ikerterhesség?
2011. szept. 30. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha egypetéjüek akkor lehetnek ikrek, én is azt hittem azok lesznek mert 21mm volt hat hetesen a pzsák de nem lettek ikrek :)a kétpetéjűek meg két pzsákba fejlődnek.
2011. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is majdnem ikrek lettek, aztán nem. Nagyon sajnáltam. A 4. héten látták a petezsákot. Aztán az 5. héten már látszódott, hogy a közepén van egy vonal, ami kettéválasztja. Az egyik részében volt már embrió, a másikban nem. A 6. héten kellett visszamenni, de nem lett benne embrió. Azt hiszem a 8. hétre már el is tűnt ez a része.
2011. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem majdnem 3lett de külön petezsákos volt mind. ebből 2 szabálytalan egy maradt 1 hét múlva a 2szabálytalan felszívódott8. héten a 3. is életjelhiány miatt nme maradt meg.Most csak egy van és már jövőhéten 18hetes :D
2011. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egypetéjű ikrek születnek majd, ha egyetlen petesejt termékenyül meg, majd a terhesség korai szakaszában spontán ketté osztódik. Az egypetéjű ikreknél ugyanolyan minden, így azonos neműek lesznek, és külsőleg is egyformák.

A kétpetéjű ikrek esetén két petesejt indul el a petefészekből a méh felé, őket két külön sperma termékenyíti meg. Nem feltétlenül lesznek egyneműek, és nem is biztos, hogy hasonlítanak egymásra.


Érdekességek akkor következhetnek, ha többes ikerterhességről van szó. Ebben az esetben ugyanis több petesejt termékenyül meg több sperma által, de fennáll a lehetőség, hogy akármelyik spontán osztódik, és ezáltal egypetéjű ikrek is születnek majd. A lehetőségek igazán izgalmasak.

2011. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]



egypetéjüek és igen egy "zsákba" vannak :D

2011. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!