Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy valtozott a...

Most akkor hogy valtozott a gyed? Ha megszülök elöször milyen tamogatast kapok es mikortol gyed-et?

Figyelt kérdés
elöször gyes aztan gyed?mi ennek folyamata,nem tudom hogy müködik a csaladomban nem szült senki meg,idegen a dolog.150 ezer a fizum,mire szamitsak es mennyi ideig?
2009. ápr. 27. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Először a gyermekágyi segély 20 hétig, az olyan lesz, mint amit táppénzre kapsz kb, tehát elég jó lesz.Az után jön a GYED, ami nemsokkal, de kevesebb. Nekem 92 volt a GYÁS, 77 a GYED az átlag keresetem 97 volt. Ha jövő áprilisig megszülsz, akkor 2 év a GYED és utána jön a GYES, ami nagyon kevés. 28 asszem.
2009. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rád még a régi rendszer vonatkozik. Először tgyás jár összesen 24 hétig. Ebből négy hetet a szülés várható időpontja előtt igénybe lehet venni. A tgyás összege a jogosultságot megelőző év átlag keresete, annak 70 %-a, csak adóelőleget vonnak belőle. Ha kereseted alapján max gyedre vagy jogosult akkor jobb ha csak a szülés napjától ketyeg. A tgyás lejárta után a gyerkőc két éves koráig gyed jár. Ennek is a jogosultságot megelőző év átlag keresete az alapja, annak 70 %-a, A gyed max. összege 100.100,- Ft-nál több nem lehet, tb-t és adóelőleget vonnak belőle. Ha év vége fele szülsz akkor csak jövőre eleszel rá jogosult, így az idei év átlag keresete számít. 145.000,- Ft bruttó körül van az a határ ami után már max. gyed jár. Két éves kor után 3 éves korég gyes jár, annak összege keresettől független, a legkisebb 9regségi nyugdíjjal egyező. Jelenleg bruttó 28.500,- Ft és TB-t vonnak belőle.
2009. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
oktoberben szülök,akkor 20 het tgyas es 2 ev gyed?majd a maradek mennyi ideig gyes?
2009. ápr. 27. 12:27
 4/6 A kérdező kommentje:
a tgyas-t hogy szamitjak ki?
2009. ápr. 27. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
a tgyás 24 hétig jár!majd a fennmaradó időre a gyermek 2 éves koráig gyed!aztán a gyermek 3 éves koráig gyes!nem a tgyás után még + 2 év a gyed ,a gyermek életkorához igazitják!ha betölti a 2-őt onnantól gyes jár!
2009. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Normál esetben, ha van egy munkahelyed és onnan mész el szülni, akkor először a TGYÁS-ra vagy jogosult (a szülés után 24. hétig, illetve ebből 4 hetet kivehetsz már a szülés várható időpontja előtt is, de ebben az esetben tudnod kell, hogy fizetni csak a szülés után fognak, azaz 1 havi járandóságot a szülés után 1 hónappal összevonva kapsz meg a következő havival).

De szerintem teljesen felesleges kivenni szülés előtt, mert szerintem a táppénzt nem érdemes ezzel kiváltani, a GYED ugyis kevesebb lesz.

2009. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!