Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nagyon gáz hogy mostanában...

Az nagyon gáz hogy mostanában elég kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem? Meg kap a babóm attól a neki szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Holnap töltöm a 11. hetet és hát úgy olvastam,hallottam hogy ilyenkor nagyon fontos lenne a vitamin,mert igazából most fejlődik ki és utánna már csak növekszik.Elevitet azt mondta a dokim 3-4 naponta egyet elég ha szedek.Átfutott az agyamon hogy egészségesen tudott e fejlődni a babókám?Azért eszek gyümit de ritkábban jóval mint a legelején.Köszönöm azoknak akik válaszolnak!
2009. ápr. 26. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Mivel itt nem receptet lehet adni , hanem tanácsot és nagyon javasolnám a terhesvitamint , akár naponta is! Elsősorban a folsav miatt. A zöldségek/gyümölcsök vitamintartalma meg "nyomaszt" picit. Mégis milyen gyümik, zöldségek ezek? Mert ha kint szeded a kertben , avagy bio , egy szavam se lehet. De egyébként azt tudod, hogy egy alma vitamintartalma 4edére csökkent 20 év alatt?

Szerintem elsősorban szedj bátran vitamint és mellé egyél gyümit is, meg zöldséget!


1 kismami

2009. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!Az elvitből tuti nem elég az első 12 hétben 3-4 naponta 1 szem (a folsav miatt is),az olyan,mintha nem szednél semmit.A babád most fejlődik,legalább a mesterséges vitaminokat edd meg neki,ha gyümölcsöt nem kívánsz.A 12 hét után szinte naponta kell ennem gyümit,mert kívánom,elötte is ettem,de kevesebbet,de a vitamint szedtem rendesen.Nekem még mindíg mondja a doki,hogy szükséges a napi 1 szem elevit.

Az is lehet,hogy később már te is kívánni fogod a gyümölcsöket.


17 hetes pocis

2009. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem viszed be semmivel a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat,akkor szerinted mégis honnan jutna hozzá szegény baba?Az elevitet a tervezett terhesség előtti hónapokban tanácsos elkezdeni szedni napi 1x pont azért,hogy feltöltse a szervezetet.Én a 30-ik hét után csökkentettem mindhárom terhességemnél úgy,hogy 2 naponta szedtem csak.Nem lettek nagy babák,egyik sem volt 3,5kg felett.De ezen kívül is kell a zöldség gyümölcs.Főleg folsavból kell elegendő az elején,legalább a 12-ik hétig

Ezek hiánya olyan károkat okoz,ami nem feltétlen születés után derül ki,hanem nagyobb korban.Vidd ve amire a kicsidnek szüksége van,gondolom azért várod Őt mert fontos a számodra.

2009. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Többségében narancsot eszek/ettem,de ment az alma,szőllő,barack(volt hogy konzerves).Zöldség csak annyi amikor reggelizek és néha kívánom akkor paradicsom,paprika.Igyekeztem egy időben 100%-os leveket inni,de az sem megy most valahogy.Tehát akkor azt mondjátok az elevitet szedjem minden nap?Vas tablettát szedek.Csütörtökön kellett abbahagynom az utrogestant,attol is tartok hogy lehet korai volt e.Azt is az orvosom mondta hogy abbahagyhatom.Köszönöm hogy gyorsan válaszoltatok és még aranyosak is voltatok!
2009. ápr. 26. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Én annyit mondok,hogy az 5.hónapig én nem tudtam,hogy babás vagyok,így erről az időről lemaradtam. És mégis 33hetesen normális minden érték... Szóval nem kell túl aggódni a dolgokat!
2009. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen?De jo most egy kicsit megnyugodtam!Múlhét csütörtökön voltam a dokinál és azóta csökkentettem az elevitet.Amúgy mindig öklendeztem tőle(bocsi),de így 3-4 naponta könnyebb bevennem.Na mindegy!Köszike a választ!!
2009. ápr. 26. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha még olvasod.... én itt figyeltem fel rá , hogy sok kismama szintén rosszul van az elevittől, meg más tabiktól. Én spec. két darabban veszem be , de vannak ilyen vitaminos ivólevek is, direkt kismamiknak. Azt nagyon szokták még ajánlani.
2009. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kivánoda a gyümölcsöket, zöldségeket attól még szedhetsz vitamint. pl szerintem a Ca, Mg, Folsav, stb valóban nagyon fontos. A mai gyümölcsökben meg zöldségekben már valóban nincs annyi vitamin mint régen. Nem rég végeztek egy kutatást ahol ezt kimutatták. Valahogy meg muszáj pótolni. Boldog babavárást!
2009. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!