Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab-osok, ez normális...

Missed ab-osok, ez normális így? Ti hogyan viseltétek?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna már babát, évek óta vártam rá. Amikor összejött, párom is és én is nagyon örültünk neki.

Tegnap voltunk 13 hetesen uh-n ahol közölték, hogy elhalt a magzat kb 8-9 hetes korában.

Azt mondta az orvos, hogy 1 hét múlva menjek vissza kontrollra, és ha akkor sem találnak szívhangot, akkor kikaparnak.

Tegnap este volt egy körömnyi vérzésem, azóta barnázok, de nagyon keveset. Ez jól van így???

Azóta folyamatosan sírok, nem tudok mit kezdeni magammal. Még a párom öleléséhez sincs kedvem, nem vagyok éhes sem. Tegnap már be kellett vennem a pánikbetegségre szedett Frontinomból 3-at, hogy el tudjak aludni. Ti hogy viseltétek? Mit csináltatok, hogy ne fájjon annyira? Úgy érzem, beleőrülök...


2011. szept. 22. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is nehezen jött össze az első, de sajnos tavaly szenteste napján missed ab. lett a vége. Nagyon magam alatt voltam, de szerencsére idén márciusban megint sikerült és most vagyok a 34. hétben. Nem szabad feladni. Nekem nem vártak vele 1 hetet hanem 2 nap múlva kellett visszamennem és akkor se volt szívhang, másnap reggel már meg is csinálták. Remélem minden rendben lesz.
2011. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első gyermekemet vesztettem el így,malydnem 20éve.Amai napig nem hevertem ki.Enyhített a fájdalmamon harmadik gyermekem akit nem terveztünk.Remélem hamarosan megerősödsz és egészséges babád születik majd.
2011. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 hetes voltam, amikor még nem volt szívhang. Mondta a dokim, hogy várjunk 1 hetet, hátha csak jóval fiatalabb a terhesség, de ő úgy látja, hogy magától megindul a vetélés pár napon belül. 30 km-t vezettem haza egyedül ilyen állapotban, végigbőgtem az utat.Arra sem emlékszem, mennyi idő alatt értem haza. Aznap éjjel egyáltalán nem aludtam, azt hittem megőrülök. 2 nap múlva elkezdtem pecsételni, és utána műtét lett a vége. Nagyon nehéz túltenni magad rajta, főleg, hogy általában ilyenkor lesz egy csomó kismama a környezetedben. Nekem ez tavaly májusban történt, és holnap lesz 1 hónapos a kislányom. Mi rengeteget mentünk csavarogni utána: kirándulni, mozi, nyári fesztiválok. Próbáltam lekötni magam. És így sikerült. Nagyon sok erőt kívánok nektek a pároddal.
2011. szept. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne add fel!! Persze, hogy most nagyon fáj, de hidd el lesz még babád!

Az én történetem röviden. Első terhesség, 10 hetesen közölték, hogy üres petezsák, műtét.

Második terhesség egy év múlva, 6 hetesen spontán vetélés, műtét.

Harmadik terhesség szintén kb egy év múlva, van egy másfél éves gyönyörű kislányom.

Negyedik terhesség,( 3 hete lett vége), 12 hetes uh. kiderült, hogy 7 mm a tarkóredő, kizárt hogy egészségesen megszülessen, így el kellett vetetni. Ez még igazán friss dolog és nagyon fáj, de már most azon gondolkodom, hogy mikor kezdhetjük újra!!Pedig már 37 éves vagyok! Soha ne add fel, igazán tudom mit élsz át, de hidd el nincs vége a világnak! Lesz egy (sőt több)babád, de nem ő volt az akit nektek rendelt a sors! Mindig csak előre nézz, tűzz ki célokat és ne a múlton rágódj. Ennek oka volt, azért történt így! Kitartás és nagyon sok sikert a következőhöz!!!!!!

2011. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Borzasztóan nehéz úgy felébredni, hogy megszokás miatt megint csak simogatom a hasamat és jó reggelt kívánok neki, és most már nem lehet... olyan, mint egy rossz rémálom, órákig sírok és van, hogy napközben is csak úgy elkap a sírás...

Mostanra elkezdtem nagyon görcsölni, ez már egy menzeszgörcs-szerű, de ha erősödik, tudom, hogy mentőt kell hívnom. És már nem is bánom, túl akarok lenni rajta, el akarom felejteni, hogy ő volt...

Ő volt a 6-ik terhességem, az első egy ikerpár lett volna, őket viszont fiatalságomra való tekintettel kellett elvetetnem. Mai napig kísért a lelkiismeretem miatta. A többiek 6 hetesen kivétel nélkül elmentek, egyedül ez az utolsó maradt meg nekem 13 hétig.

Jól eső érzés olvasni, hogy bíztattok, és sikerül is erőt merítenem belőle. És megpróbálok annak örülni, hogy ennyi megadatott nekem vele, hogy kaptam az égtől 13 hétnyi boldog kismamaságot...

2011. szept. 22. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom!

Én már kétszer éltem át sajnos.

Első terhességem a 10 héten ért végen, akkor már 2 hete halott volt a magzat, majd missed ab.

Akkor én sem tudom,hogy jöttem haza a dokitól,semmire nem emlékszem,csak sírtam és sírtam.... :(

Majd 1 év múlva újra terhes lettem, nagyon pozitívan álltam a dolgokhoz, újra hideg zuhany, 8 hetesen csak üres petezsák, megint padló...

Eltelt megint egy kemény év és azóta sem sikerül teherbe esnem. Az ég világon minden vizsgálaton túl vagyunk és semmi bajunk nincs.

Nekem kellett mindig vagy 3 hónap mire túl tettem magam rajtuk.

Ma már nem érdekel az egész,nem jobb semmivel ha ezen agyalok.Lekötöm magam mindenfélével és próbálok boldogan élni mindezek tudatában....

Kívánom hogy hamar talpra állj!!!

2011. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon át tudom érezni, hogy mit érzel 5 elhalásom volt és egy méhen kívüli terhességem, mire nagyon "kemény" terhesség után megszültem a kislányomat, aki maholnap már 5 éves.Most újra pocakos vagyok, igaz még csak 9 hetes, de minden egyes napért, hálát adok az égnek! Ne add fel, látod nehezen, de nekem is sikerült. Minden jót kívánok neked és ne feledd CSODÁK IGENIS VANNAK:))!!!
2011. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!