Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felhívott a védőnőm, hogy...

Felhívott a védőnőm, hogy kicsit magas lett az AFP-m, menjek be újabb vérvételre. Miért vérvétel és miért nem UH, ahogy többnyire írjátok?

Figyelt kérdés

Visszaolvastam a kérdéseket és azt látom, hogy rossz érték esetén UH-ra küldik az embert, nem újabb vérvételre. Mit jelenthet ez? Kell aggódnom? Ráadásul nem tudom a pontos értéket, telefonon hívott a védőnő. :(

Már 18 hetes vagyok.


2008. márc. 11. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Csúnya dolog, de nem lehet, hogy elhagyták a véredet? Tudom képtelenségnek hangzik, de ezen az oldalon olvastam, hogy elhagyták a mintát és újra behívták.Hívd fel a nődokidat, hogy ilyenkor tényleg újra veszik ha magas vagy esetleg más állhat a háttérben...Azért nyugi...
2008. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Ne aggodj!Az AFPnél baromi fontos,hogy mikor is veszik le,mert 3 nap alatt duplázódik meg a mennyisége a vérben.Engem korán küldtek el,és alacsony is lett az érték.Nekem is új vérvételt javasoltak a laborból,de a két ünnep miatt (karácsony és szilveszter) csak január elején kaptam meg az eredményt,és akkor már 20 hetes voltam.Nálunk a nőgyógyász ad ki AFPs beutalót így hozzá kellett mennem.Ő aztán mondta,hogy előbb egy UH.Ott persze kiderült,hogy a kollegája bravúrosan elmérte a kicsit.

Egy szó mint száz:Ha nem ülnek egy hónapot az AFPmen,és a védőnő adja ki a beutalót,akkor nekem is kétszer vették volna le.

2008. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy kicsit későn vették le a véredet? Az a baj,

hogy minden kismamát megijesztenek az AFP értékkel, és az

érték nagyban függ, hogy a 16.hét hanyadik napján vették le.

Hívd fel a dokit, és kérdezd meg... Ne idegeskedj...

2008. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az afp-s vérvételt azért szokták ismételni, mert a terhesség előrehaladtával egyre magasabb értéket ad. tehát főleg akkor, ha alacsony lett, és arra gyanakszanak, hogy elszámolták. Szerintem ha magas lett, akkor UH-ra kéne menjél. Hacsak nem tényleg ilyesmi áll a háttérben, hogy nem biztosak benne, ez tényleg a te mintád-e (de már csak nem)
2008. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van fogadott orvosod? Ha van akkor mindent vele beszélj meg,ha nincs akkor tedd ahogy a védőnő mondta, de kérdezz rá nem küld-e tovább,mert amúgy 18 hetesen van a genetikai UH amire az afp vel kell menni, és ott a doki mikmor megnézi az értéket, és Uh ot dönt,hogy hogyxan tovább.Ne idegeskedj, mikor mész genetikaira?
2008. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer rosszul vették le a vért, rossz kémcsőbe, ezért újra meg kellett ismételni. Szerintem is elkavartak valamit. Ha biztosak lennének az eredményben, ultrahangra küldtek volna.
2008. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van fogadott orvosom, de nálunk a központi (városi) védőnők írják ki az AFP beutalót (van körzeti védőnőm is). :)

Sőt ő kér időpontot a genetikai UH-ra is, amit nálunk a 20. héten végeznek. Ennek az időpontját jövő héten fogom megtudni.

Szerintetek erre az eredményre is 2 hetet kell majd várni? Már csak azért, mert akkor lehet hogy előbb lesz UH, mint AFP eredmény. De akkor meg minek?

Kezd nekem is gyanus lenni, hogy elkeverték... :(

2008. márc. 11. 20:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaaa, és köszönöm a válaszokat. :) Most még ez is megnyugtató tud lenni, hogy vannak sorstársaim.
2008. márc. 11. 20:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Még valami. A dokim szerint a vérvétel napján voltam kereken 16 hetes. A 11 hetes UH szerint, az már a 16+5 nap volt, szerintem pedig 16+4 nap. Mindesetre a 16. hét, az biztos.
2008. márc. 11. 20:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem uh-ra kéne csak menned. Nekem is magas lett és oda kellett mennem. Szerencsére rendben volt minden.:) Meg az afp-t a 16. héten veszik le, akkor mit akarnak a 18. héten, akkor már úgy is magas lesz..szerintem. Ne aggódj. További boldog babavárást

19 hetes kismami

2008. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!