Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek vettek le anyajegyet...

Valakinek vettek le anyajegyet terhesség alatt? Egyáltalán lehet?

Figyelt kérdés
Természetesen csak sebészi úton!
2011. szept. 18. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vaarj mig megszulsz.
2011. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod ki, vagy orvosilag indokolt, nyugodtan lehet! Nekem a 4. terhességemnél, kb. 7 hónapos terhesen vettek le kettőt, mert a melltartó vonalában voltak, és ahogy híztam, egyre jobban dörzsölte a melltartó. Már nagyon zavart, így leszedettem. Semmi gond nem volt, a Lidokain sem árt ekkora mennyiségben! De ha ki tudod várni, akkor inkább szülés után vetesd le!

35 hetes km

2011. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért akarom levetetni, mert úgy látom nő. Én is úgy gondolom, nem lehet gond, hisz a fogászaton is kaphatunk lidocaint.

Azért megkérdezem az orvosomat is:)

Köszi a válaszokat!

2011. szept. 19. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy terhesen megnőnek, emiatt nem kell levetetni őket.

Nekem minden terhesség alatt újak jöttek, a régiek meg megnőttek...

2011. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Terhességtől nem függ. Viszont mesélek egy elrettentő példát, ami miatt én még baba nélkül se vállaltam.

Több, mint 3000 anyajegyem és szemölcsöm van összesen. Ezek közül több, mint 10-re azt mondta a bőrgyógyász, hogy minél hamarabb le kéne vetetni, mert már burjánzanak, szaporodnak. Vagyis ha még nem is rákos, rákra erősen hajlamos. Nem engedtem. Ennek 4 éve, azóta is boldogan éldegélek a "beteg" anyajegyeimmel.

Azért nem vállaltam, mert nem sokkal előtte volt édesanyám kolléganőjének egy ilyen műtétje, akinek a javaslata volt, hogy nézessem én is meg magam. Hetekkel a műtét után meghalt a nő, mert műtét alatt vérfertőzést kapott. Mert ugyebár az ilyeneket nem lehet lézerrel leégetni, ki kell vágni, kaparni, vagy nem is tudom pontosan mi az az eljárás. És elkapott valamit. Ami benne van a pakliban minden műtétnél.

Lehet én fogom fel bután a dolgokat, de én inkább nem élek ilyenekkel.

22/L

2011. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet csináltatni, kisműtét. Bár nekem is azt mondta az orvosom, hogy ha nem muszáj, inkább ne.( Én kicsit több, mint 3 hónappal későbbi időpontot kaptam és nem tudhattam előre, hogy közben terhes leszek.)

Terhesség alatt az anyajegyek elrákosodhatnak, állítólag a hormonváltozások miatt, ezért mindenképp meg kell mutatni bőrgyógyásznak.

A rákosodásra hajlamos anyajegyek nem most fognak gondot okozni, hanem 10-15év múlva. A 22 éves lánynak üzenem, hogy továbbra is járjon szűrére, mert esetleg csak akkor veszi észre a bajt, amikor már áttétes.

2011. szept. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetesen járok. És azóta sincs gond a leszedni kívánt anyajegyeimmel, SZERENCSÉRE!

22/L

2011. szept. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem volt egy nagy anyajegy a hátamon, amit felhorzsoltam. Nem lett volna muszáj levenni rögtön, de azt mondták, hogy simán le lehet szedni terhesség alatt. Asszem 36 hetes voltam, amikor levették, nem volt semmi gond...
2011. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi válaszolónak üzenem, hogy a melanóma nem játék!!! Nagyon gyorsan bele lehet halni! Ha egy bőrgyógyász veszélyesnek ítél egy anyajegyet, azt le kell vetetni! Lehet, hogy több ezer anyajegy eltávolításból egy valaki mérgezést kap, viszont a melanómások, akik nem vetetik le az anyajegyeiket, azok MIND meghalnak!!! Szerintem ép ésszel fel lehet mérni, melyik a veszélyesebb!

Kérdezőnek: ha a doki úgy ítéli, nyugodtan le lehet szedetni.De ha nem indokolt, nem kell bántani terhesség alatt!

2011. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez nem annyira fekete-fehér probléma.

Ugyanazon anyajegy/ekre egyik doki azt mondja, hogy le kell venni, a másik meg azt, hogy nem szabad bolygatni.


Egyébiránt ez az egész nem kontrollálható annyira, mint gondolnánk. Egy ismerősöm (huszonéves nő nő) talált valamit a fején, elment orvoshoz, azt mondta semmiség, nem kell vele foglalkozni. Pár hét múlva elburjánzottak a fejbőrén, 4 hónappal később meghalt bőrrákban. Ez egy agresszív szemét betegség volt, senki nem állíthatta volna meg...

Amit manapság meg lehet előzni, az kb. a tüdő és a gégerák, ha nem dohányzol...

2011. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!