Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Hemoglobin szintem 100!...

A Hemoglobin szintem 100! Lehet ebből baj? Vagy írnak gyógyszert? 28 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vasat ír majd ki neked az orvos.Ha ezt szeded nem lesz semmi baj,ne aggódj:)Boldog babavárást!
2011. szept. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2011. szept. 2. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 113 lett, de mondták, hogy erre már kell gyógyszert szednem, mert én 130ról indultam és ahhoz képest igen vissza van esve a hgb-m. Csak két hét múlva megyek vissza a nődokimhoz, de a védőnő látván az eredményemet azt tanácsolta, hogy a háziorvosomhoz menjek el mielőbb és irassak fel vasat, ne várjam meg a két hetet, mert azalatt is romolhatott volna az eredményem. Ferrogradot kaptam rá, napi egyet kell szednem. Egyébként hogy baj lehet e belőle azt nem tudom, de biztos nem jó, ezért is írnak rá vaskészítményt. Én mostanában nagyon fáradékony voltam és észrevettem, hogy a hajam is jobban hullik ezmiatt. Remélem mielőbb helyrerázódom.19+2 hkm
2011. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia nekem 150 volt az értékem a 14 héten derült ki

menni is kellett a heomostas rendelésre emiatt

de akkor nem derült ki semmi, jók voltak az eredményeim


aztán miután megszületett a lányom mentem volna fogamzásgátlót iratni, de nem irtak föl mert

újabb vérvétel alapján kiderült, hogy hajlamos vagyok enyhe örökletes trombózisra..

és ez a hemoglobinos vmi miatt csak elég érdekes hogy

ez nem derült ki a terhesség alatt pedig azért a 40 hét alatt volt legalább 6 vérvétel..

na mindegy végül is szerencse hogy nem kaptam trombózist emiatt...

azt mondta a doki, hogy legközelebb ha újra terhes leszek emlitsem ezt és akkor jobban odafigyelnek.


DE NEM AZÉRT IRTAM EZT LE HOGY MEGIJESSZELEK

HISZEN VELEM SEM TÖRTÉNT SEMMI

végül is ez a terhesség miatt alakult ki

és amúgyis vannak téves értékek mindíg.


1,5 éves baba anyukája

2011. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én se akarlak megijeszteni,de a 100 elég kevés.Biztos kapsz vasat,esetleg sűrűbben kell majd vizsgálatokra menned.Nekem egy hosszú betegség (hemolítikus anémia)miatt

több vizsgálatra,vérvételre,szegedre ellenőrzésre kellett járnom,de nem volt semmi baj.Már elmúlt 1 éves a fiam.

2011. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia.

Ne aggódj (annyira). Nekem az első terhességem 106-ról indult - ugyebár 120 az alsó határ - arra már kellett szednem vasat. Aztán hiába szedtem bármit lement 94-ig. Azért lehet veszélyes a vashiány, mert tőled elvon a baba mindent - tehát neki semmi baja nem lehet!!!!! - és így te vérszegény leszel, ami a szülés alatti vérveszteség miatt méginkább lecsökken és ne adj'Isten vérátömlesztésre lehet szükséged. De mondom én 94-es HGB-vel mentem szülni és semmi bajom nem lett kop-kop-kop. Annyi a rossz benne, hogy kb. két hetente vérvételre kellett járnom, mert folyamatosan ellenőrízték és végig azzal riogattak, hogy: Hű, ha ez nem feljebb akkor be kell feküdni a kórházba és infúzióban fogom kapni a vaskészítményt. Most 25+5 hetes kismama vagyok a vasam 117-ről indult, most 105-nél tart. Pont a napokban mondta a védőnőm, hogy kezdjek már el c-vitamint szedni a vas mellé - amit megint a terhességem eleje óta szedek (neo-ferro-folgammát szedek amúgy) - mert ugye a vas felszívódását segíti a c-vitamin. Úgyhogy ne félj. Minél hamarabb menj el a körzetihez, hoyg felírj a avasat, azt szedd rendesen és akkor semmi probléma nem lesz!!!!!!

Remélem tudtam neked segíteni egy picit.

Boldog babavárást.

2011. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, héfőn meglátogatom az orvosom!
2011. szept. 3. 09:20
 8/8 krisztivan ***** válasza:
Biztosan írnak fel vasat és próbálj minél több vöröshúst enni.Minél vörösebb annál jobb!(marha,bojú pl.)Én nekem is 102 volt a hemoglobinom szülés elött.Sajna sok vért vesztettem így 72 lett,azzal pedig nem tudtam 2 napig lábra állni.Próbáljátok(te+doki)minél jobban helyre állitani a szintet.
2011. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!