Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák kell...

Túlsúlyos kismamák kell valamilyen diétát tartani? Hogy néz ki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben az állapotban szerintem ne kezdj önállóan diétába. Egyeztess a nőgyógyásszal és egy dietetikussal.
2011. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy hány kiló vagy. Kérdezz rá a nőgyógyásztól, védőnőtől. Érdemes sűrűbben mérni a cukrot és a vérnyomást is.

Amúgy általában szénhidrát diétát írnak a súly függvényében. ehhez fogsz kapni segítséget, ha mégsem, akkor kérjél. Nekem 150g-os szénhidrát diétát írtak elő. Ez elég húzós, számomra szinte betarthatatlan.

2011. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességemnél (100 kiló fölött kezdtem) csak akkor írtak elő diétát, amikor magas lett a terheléses cukrom. Szénhidrátot kellett csökkenteni, azt hiszem 180 grammra, és ezt napi ötszöri étkezésre elosztva. Most a második terhességemnél hasonló súllyal sem írtak elő semmit, csak javasolták a korábbi diétát a cukor miatt, nagyjából betartottam, nem volt gond most a cukrommal sem.
2011. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy mit ettél ,hogy nézett ki az étrended ?
2011. aug. 31. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első babánál szintén 100 kg fölött kezdtem (bár elég magas is vagyok), a cukorterhelésig 1 kg-t híztam, simán odafigyeltem arra, hogy egészségesen egyek. A terhelés után inzulinra és szénhidrátszegény diétára fogtak, ami igenis tartható, így összesen 4 kg jött fel rám. Ebből a baba 4,15 kg volt, így mikor hazajöttünk, 9 kilóval kevesebbet mértem. A mostani terhességnél kb. ugyanolyan súllyal kezdtem, azonnal elküldtek cukorterhelésre, az most jó, de megelőzésképp a diétát tartanom kell. 20 hetesen most is egy kiló van fent, bizakodva várom a következő terhelést, hátha nem kell inzulin. (A klinikán a többi cukros kismama mind sovány volt, ez nem testalkattól függ.)

Az interneten van sok tápanyagtáblázat, de ha írsz privát üzenetet, akkor segítek, a 200 grammos diétával nem csinálhatsz kárt, napi öt étkezést jelent, sok zöldséggel, gyümölcsökkel, sovány húsokkal, és diabetikus édességekkel még vétkezni is lehet annak, aki édesszájú.

2011. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 93 kilóval kezdtem a terhességemet és csak annyit mondtak ne 25 kilót hízzak a 9 hónap alatt.Az igazság az,hogy mindent megettem amit megkívántam és amikor megkívántam és csak 8 kilót híztam szerencsére!
2011. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!