Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg létezik ilyen? Olyanok...

Akire77 kérdése:

Tényleg létezik ilyen? Olyanok válaszát várom akik nem hurrogják le az embert.

Figyelt kérdés
Sziasztok hétfön leszek 38hetes terhes,a dokim szerint mostmár jöhet a baba.Vannak kisseb fájásaim és eléggé be is keményedek de ezek szinte nem is fájnak,söt szerencsémre soha életembe nem voltak menstruácios görcseim sem ugyhogy nem tudom mihez hasonlítani.És a fájdalom küszöböm is eléggé nagy,és félek nehogy késő legyen bemenni majd a korházba.Itt olvastam hogy van akinek szinte nincsenek is fájásai,létezik ilyen?Ugye csak van valami jele ha menni kell,amellet hogy elfolyik a magzatvíz amit nem szeretnék megvárni mert eléggé messze lakunk a korháztol.köszönöm
2011. aug. 26. 10:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Második babámnál egész éjszaka azt álmodtam,hogy kakilnom kell és megyek a wc-re.

Reggel 6.30-kor felébredtem,ebben a pillanatban elfolyt a magzatvizem.

Rohanás a kórházba,7.15-re beértünk,fájás csak ekkor kezdődőtt,mire beértünk elsimult méhszáj és bő 4 újjnyi voltam.

7.30-ra meglett a kisfiam 3880 grammal.

Azt mondta a dokim,hogy átaludtam a fájásokat,amikor mondtam neki,hogy egész éjszaka wc-ről álmodtam.

2011. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia.Igaz nekem inditottak,elotte valo napon be kellett fekudjek es amikor NST-re kerultem akkor mar 15osszehuzodasom volt orankent ugyhogy valoszinu inditas nelkul is megszultem volna. A zsele utan 4oraval olyan fajasaim voltak mint egy rossz menstruacios napon.Miutan kozolte a szuleszno hogy 2ujjnyira nyitva vagyok(zsele utan 12oraval)elindultunk a megfigyelo szobaba este 7 korul en takaroba csavarva haloingbe plusz egy polo a haloing alatt es olyan remeges jott ram mint aki csupaszon all a minusz 15fokba.A szulesznom szerint allitolag ez is a szules elojele volt.

Figyelj a kisebb gorcsokre jol irta az lottem szolo mint mikor hasmenesed van,mintha valaki belulrol csavargatna a mehed hidd el fel fogod ismerni.Nem lehet elteveszteni.Gyors szulest kivanok neked es ne aggodj tudni fogod hogy jon a picur.

2011. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
nekem rég folyt a magzatviz és még nem volt egyálatalán semmi fájásom.este fél 10kor kezdödött,30km-re van a kórház,szépen bedöcögtünk,11 utánra.akkor talán kis szoritást éreztem.még utánna talán éjfél is volt mire jött az elsö fájásom,na de akkor aztán kegyetlenül...reggel lett meg fél 10re.elsö baba volt.
2011. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
szia, nekem mind a kettőnél fájt, de onnan tudtam, hogy már nem előfájás, hogy egy kád meleg vízbe ültem, nem múlt el és alaposan kipucolódtam a wc-n is, szóval tudtam, hogy szülni fogok...meg előtte este mind a kétszer hirtelen volt egy nagy hasfeszülés, mintha egy lufit kezdtek volna felfújni, nah akkor kezdődtek a 20percesek, onnantól számítva 10-14óra alatt lett meg a baba...és rettenőt éhes lettem mindkétszer benyomtam egy hatalmas szendót meg fél liter teát:-)remélem most a harmadikkal is ilyen egyszerű lesz!
2011. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Szia!


Nekem 8 nappal a kiírt időpont után kezdődött meg. Reggel ébredés után elmentem vécére, és ott elfolyt a magzatvizem. Mivel a WC-be ment, látható volt, hogy sárgás, zavaros. Mondták, hogy az nem szerencsés, így mentünk is egyből a kórházba. Fájásaim nem voltak. Megvizsgáltak, mondták, hogy szinte teljesen zárt a méhszájam, a baba viszont bekakilt (ettől zavaros a víz), így meg kell indítani a szülést. Kaptam oxitocint, hogy táguljak. Rövid idő alatt fél perces fájásaim lettek, amiket igazából úgy jellemeznék, hogy enyhén kellemetlen, furcsa volt, de semmiképpen ne fájdalmas. A doki mondta, hogy most már nagyon erős fájásaimnak kéne lenni, géppel mérték is a méhösszehúzódásokat, de én szinte semmit nem éreztem. Eltelt így még kb. fél óra, aztán újra megvizsgálták a méhszájat, de semmit nem tágult, így végül a császár mellett döntöttek, ami aztán szerencsére minden komplikáció nélkül zajlott le - ha azt nem vesszük figyelembe, hogy végig azt mondták, hogy kislány lesz, de a császár közben "megkukacosodott"...:) Volt nagy meglepetés...:) De összességében: ha nem folyik el a magzatvizem, nem hiszem, hogy rájöttem volna, hogy ezek fájások. Ráadásul úgy tudom, hogy az oxitocin után még erősebbek lesznek a fájások, és én szinte semmit nem éreztem - bár az is igaz, hogy nem tágultam ki, így ki tudja, hogy magától mikor indult volna meg a szülés. Mindenesetre fél percesek voltak a fájások a gép szerint.


Amúgy elég változó, de amennyire tudom, az nagyon ritkán fordul elő, hogy olyan hirtelen, váratlanul indul meg a szülés, hogy nincs idő eljutni a kórházig. A tévében azért láttam ilyen esetet, így szült meg egy hölgy nemrég a taxis segítségével az út szélére lehúzódva...:) Úgyhogy emiatt szerintem ne izgulj, de biztos ami biztos, mindenképpen hívjál mentőt, ha hirtelen sűrű fájásaid lesznek, vagy esetleg egyből úgy érzed, hogy nyomnod kell...:)

2011. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia nekem voltak fájásaim(fájásgyebgeséget) mondot a doki én onan tudtam,hogy itt az idő,hogy szívárgot a víz..
2011. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
mi 20 km -re lakunk a kórháztól az eső gyermekkel ép ,hogy beestünk a szülő szobára, de a többi is így jött! sok sikert a babához meg úgy egyébkéntis....!
2011. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a nővéremnél volt olyan,hogy kiírt időpontban bekellet feküdni a kórházba.Nem voltak fájásai,de a gép jelezte.Nem tágult a méhszája,és semmi fájdalma nem volt.Így megcsászározták.Még azt következően 2 gyermeke született teljesen ugyanígy.

Egyébként a magzatvíz elfolyása után elvileg még van idő.Nekem pl este 10-kor folyt el,bementünk a kórházba,de még nem voltak fájásaim,Mondta is a szülésznő,hogy ha tudok még próbáljak aludni,hogy ha jön a szülés,kipihentebb legyek.Hajnal 2-kor kezdődtek a fájások,2 óra múlva megszületett a kislányom!

2011. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem azért fájásaid lesznek, hiába nem volt soha mensigörcsöd. egy barátnpm szintén nem az a görcsölős típs, mégis azért volt neki fájása bőven. :)

első gyereknél jobban elhúzódik. ált. 10 percessel kezdődik, ami sűrül. az alényeg hogy rendszeres legyen és ne múljon el. elsővel nekem se volt előtte jóslóm se, keményedés is alig.

ha hirtelen elmegy a magzatvíz akkor egyből nyomás a kórház, mert akkor fennáll a veszélye a fertőzésnek.

most bezzeg vannak már nagyon régóta. (tegnap kezdtem a 40. hetet, és már vagy a 22 . héttől vannak keményedések, jóslók meg vagy 1 hónapja talán).

2011. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy komolyabb fájdalom nélkül menjen le a szülés.

Én (ami nem jelenti, hogy neked is így lesz) szintén nem nagyon fájtam a 4 percesekkel még. Vezettem és mondogattam anyukámnak, hogy megint van egy próba fájás ... megint ... megint ... és akkor mondta, hogy szerinte gyanúsan gyakori. Akkor lemértük, 4 perces szabályos időközönként jöttek. Hazamentünk, felhívtam a páromat, hogy úgy csinálja a munkáját, hogy LEHET, hogy menni kell a kórházba. Megfürödtem, hátha elmúlnak, de nem. Akkor hívtam a kórházat. Mondta is a csaj a telefonben, hogy nagyon jól bírom, mert nem hallani semmit a hangomon. Nekem nagyon erős menstruációs görcseim voltak mindig, gondoltam az edzett meg. Illetve volt egy komolyabb baleseti műtétem ahol azt "állapították meg", hogy nagyon magas a fájdalom küszöböm.

Délben voltak a 4 percesek, kb 3-ra értünk be a kórházba (kb 30 perc kocsival, de a fentiek eddig elhúzódtak, közben nem nőtt a fájás ereje). este 6-ig volt burokrepesztés, infúzió, gyorsító, stb. Addigra annyira fájt, hogy kaptam morfiumot. Pedig arra alapozva, hogy magas a fájdalom küszöböm max gázt akartam. De így alakult. este 8.35-kor született a fiam vezsélyességi császárral végül vagy minek hívják, ha baj lép föl és azonnal arra váltanak).


Kívánom, hogy különösebben elviselhetetlen fájás nélkül menjen le nálad minden.

Én most vagyok 35 hetes. Nagyon szeretném elkerülni a korábbiak ellenére a császárt most. Fájdalom ide vagy oda.

2011. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!