Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg létezik ilyen? Olyanok...

Akire77 kérdése:

Tényleg létezik ilyen? Olyanok válaszát várom akik nem hurrogják le az embert.

Figyelt kérdés
Sziasztok hétfön leszek 38hetes terhes,a dokim szerint mostmár jöhet a baba.Vannak kisseb fájásaim és eléggé be is keményedek de ezek szinte nem is fájnak,söt szerencsémre soha életembe nem voltak menstruácios görcseim sem ugyhogy nem tudom mihez hasonlítani.És a fájdalom küszöböm is eléggé nagy,és félek nehogy késő legyen bemenni majd a korházba.Itt olvastam hogy van akinek szinte nincsenek is fájásai,létezik ilyen?Ugye csak van valami jele ha menni kell,amellet hogy elfolyik a magzatvíz amit nem szeretnék megvárni mert eléggé messze lakunk a korháztol.köszönöm
2011. aug. 26. 10:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha első gyermek, bőven lesz idő bemenni, bár attól függ, milyen messze van a kórház. Erősebb hasmenésszerű görcsös fájdalomhoz hasonló-így tudnám leírni az érzést.
2011. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én is hallottam már ilyenről, így engem is érdekel a válasz.

Én most múltam 36 hetes és az én dokim szerint is bármikor jöhet a bébi, mert teljesen beékelődött, méhszáj már több hete felpuhult, külső-belső méhszáj 1-1 ujjnyira nyitva, sok szurkálást érzek és jóslóim is vannak, de ahogy írtad ezek a keményedések nekem sem fájdalmasak. Ugyan tudom milyen menzesz görcs, de én sem mondanám fájdalmasnak, csak max kellemetlennek.

Szerintem a szülést azért észre lehet venni, anélkül még egy baba sem jött világra, hogy anyukája nem vette volna észre. :)

Szerintem nyugi, nálad is lesz valami jel, bízz a testedben. Lehet hogy hasmenésed lesz, vagy hányni kezdesz, elmegy a nyákdugó, szivárog a magzatvíz, hátfájással keményedik majd a hasad, vagy az is lehet most fogod megtudni milyen a menzesz-szerű görcs... Bármi lehet, csak figyelni kell. érezni biztosan fogod.

2011. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem biztos, hogy elfolyik. Nekem fájásokkal indult meg, és burokrepesztést alkalmaztak, már a kh-ban.
2011. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen figyelek azért magamra és bízom abban hogy csak lessz valamilyen erősseb fájdalom is amit nem tudok majd ősszetéveszteni semmivel,csak már annyira izgulok mert az első baba lessz és nem szégyelem de még igazábol tudatlan vagyok ilyen dolgoknan.
2011. aug. 26. 10:50
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem értem,mit lehetne ebben a kérdésben lehurrogni? Na,de lehet én vagyok csak naiv? mindegy.


Nem kell félned! Az első szülés rendszerint órákon át tart,észre fogod venni,ha fájásaid lesznek! Sokszor az egész alhasra-derékra kiterjed! Ha a magzatvíz folyna el sem kell majd megijedni! A víz elfolyása után is lehet hogy még órák vannak a szülésig!

És igen,vagy olyan,hogy szinte nincs is fájás,de ez elenyésző mennyiségben fordul elő!

Nálam speciel (1.baba) jó volt hogy az ösztönömre hallgattunk és hívtuk a mentőt,és nem órákat vártunk- nagyon enyhe fájásaim voltak, amik nem fájtak,csak zavartak. A második "fájásnál" elfolyt a magzatvíz. Az első "fájástól" számolva 1:57 perc múlva meglett a kicsi- pont beértünk a kórházba! Az kicsit több mint 30 km-re van innen.


Amit tanácsolni tudok,hogy ha úgy érzed (az ösztöneid nem hagynak cserben!!!) hogy menni kell,akkor ne kocsival,ne taxival,hanem csak mentővel menj/menjetek! Ha nem érnétek be a kórházba,akkor a mentő mégis csak sterilebb,felszereltebb és nem mellékesen szakember is van! mint egy kocsi,taxis.


Ne aggódj! Az ÖSZTÖNEID NEM HAGYNAK CSERBEN!!!

Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2gyerkőcös,37hkm

2011. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Mindenesetre tudni fogod, mikor kell elindulni, ez biztos. És még akkor is bőven lesz idő. Párodat felhívod, ha esetleg nem tud menni, a mentőt is magadra hívhatod. De első gyereknél általában hosszú az idő... Könnyű szülést kívánok!
2011. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,tényleg mégegyszer köszönöm sokat jelent ez nekem,mikor minden gondolatom a szülés és a picikém körül forog.Minden jot nektek.
2011. aug. 26. 10:59
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok a kavesek egyike, akinek nem voltak fájásai. Első baba volt, lélekben felkészültem, hogy majd jönnek a 10-7-5-2 stb. fájások, de semmi. Tényleg semmi. A dokim a szülés napján a deles nst után megvizsgált, azt mondta, annyira ki vagyok nyílva, hogy ne menjek nagyon messzire. Előző nap is még a városban császkáltunk. Ha a doki nem néz meg és nst után úgy megyek haza, hogy nem lát a doki, akkor nem tudom, hogy érünk vissza (20 km-re lakunk a kórháztól).
2011. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát igen...vannak szélsőségek:)
2011. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

én is a kevés kivétel közé sorolom magam. első babánál elkezdett szivárogni a víz, bementem, de csak harmadnap született, szinte a tolófájásokat éreztem csak. ctg alapján vittek a szülőszobára 4ujjnyira nyitott méhszájjal, fél órán belül meg volt a kisfiam. na a tolókat azért éreztem rendesen :) a kislányomnál pedig szintén a ctg mutatott fájástevékenységet csak,még keményebbnek se éreztema pocakot. a szülőszobán derült ki, hogy 3ujjnyiná tartunk, ő is egy órán belül kipottyant. most várom a harmadikat, nem is számítok már hosszú vajúdásra, bár lehet, hogy ő viccel majd meg :)

hasonlóan könnyű, gyors és szép szülést kivánok neked is, és minden szépet és jót a kis életnek a pocakban! :)

2011. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!