Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen indokkal fogad fel...

Ki milyen indokkal fogad fel szülészt? És ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
(gondolok itt félelemre,előző szülés miatti komplikációra,anyagi dolgokra.)
2011. aug. 24. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt fogadott orvosom,csak szülésznőm.Túlnyomó részt anyagi okai voltak,más részben pedig a szülés levezetésében a szülésznő végzett mindent 98 %-ban.Az orvos csak a burok repesztést,az epdurális érzéstelenítő bekötését valamint a gátseb összevarrását végezte.Ennyi.Ezért nem fogadok orvost.Az ügyeletes orvosom is mindent elvégzett,úgy mintha felfogadtam volna.A legtöbbet akkor is a szülésznőmnek köszönhetem.Ő ugyan úgy végigkísérte a várandóságomat.Lelki támaszt is nyújtott,amikor kellett.Ő akkor is ott volt amikor még a férjem nem,és akkor is velünk maradt amikor megérkezett a férjem.A következő babánál sem fogom másként csinálni.gondozásra pedig az sztk-ba jártam.szintén anyagi okokból.Ott sem volt probléma.
2011. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint orvost?

Hát én eleve irtózom mindentől, ami sztk-s. Nálunk katasztrófa az sztk-s rendelés. Ráadásul, aki dolgozik, az nem is mindig teheti meg,hogy egy vizsgálatért ott ül két órát. Ha meg esetleg kérdése is van,akkor csúnyán néznek rá,hogy miért nem halad. Hát kösz, de nem itt mégis egy életről van szó, nem egy nátháról!

Szóval nekem szempont volt,hogy időre megyek, nem kell várnom, ha kérdésem van, aggódom, a dokim bármikor felhívhatom. Nem két percig tart egy vizsgálat, hanem min. 20-25 percig, meg tudok mindent kérdezni stb.

Ahogy a szülésnél is számítani fog,hogy nem egy sztk-s néz rám kb. két óránként,hanem ott lesz az orvosom!

2011. aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadok fel orvost, csak szülésznőt. Az elsőnél orvosom volt, de ő csak ki be libegett egy-egy vizsgálatra, a szülésznő meg végig ott volt a szülésnél. Utána egy kismamával beszélgettem, akinek szülésznője volt és mondta, h minden vérvételt elintézett neki, laborba vitte és vizeletet is vizsgált, ctg-zte, amikor gond volt (hüvelyfertőzés), akkor ő hívott orvost hozzá soron kívül. Csak az ultrahangra nem tudta bevinni, de utána megnézte az eredményt és megmutatta egy orvosnak is. Amikor riasztották a szüléshez, akkor pillanatok alatt ott volt. Az én orvosom megvárta, míg rendszeres fájásaim voltak, de az ő szülésznője ott volt szinte az első perctől.
2011. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossz tapasztalataim voltak az ingyenes orvosi ellátással...Ezért az egész terhesgondozást magánorvos végezte,így egyértelmű volt,hogy a szüléshez is felfogadom.Nem is csalódtam,sokat beszélgettünk erről a férjemmel,nekünk megért ennyit.

Szerencsére,csak a vérvételekre kellett igénybe vennem a helyi kórház ellátását a terhesség alatt...(szülni is más városban szültem...)

2011. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülésznőt hogy kell fogadni?Mert én az orvoson kívül mást nem láttam.
2011. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megkérdezed a kezelőorvosod, h kit ajánl v bemész a szülészetre és elkapod az első embert, aki kijön a szülőszobáról és elmondod neki, h sszülésznővadászatra jöttél.
2011. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is kettő között vacilálok.Anyagilag biztos jobban járnék szülésznővel,de azt sem szeretném,ha az ügyeletes doki esetleg "letojna" és valami baj lenne orvosi szempontból.

Szülőszoba látogatáson találkoztam egy végtelenül kedves szülésznővel,rajta gondolkodom.

Nekik milyen összeget szoktak adni?

2011. aug. 24. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hugom mikor szült, az ott lévő szülésznőnek azt mondta, hogy segitsen neki, nem lesz hálátlan. Nagyon kedves volt előtte is és utána is végig a szülésnél. segitett neki a szoptatást is megtanulni. Én is gy fogok tenni. Majd aki éppen ott lesz. Azt fogom meg kérni és én is magán rendelésre járok.
2011. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az sztk-s orvos is válaszolt a kérdéseimre.időpontra mentem oda is.A szülésznőm nekem is intézte a vizsgálatokat.Sok olyanról hallottam,hogy kifizette a dokit,és nem volt ott az orvos.Pedig amikor a hölgy bement szülni még ott volt csak közölte,hogy lejárt a műszakja.Vagy csak a szülés végére ért oda amikor már kint volt a baba.Van ügyeletes főorvos is,ha baj lenne.Persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy kinek mi ad biztonságérzetet.A szülésznők 20-30 ezret kérnek,már amelyik.Mi ajándékkosarat adtunk.Bár nekünk ismerős volt a szülésznő,akit unokatestvérem ajánlott.De a védőnők,és a többi kismami is ajánlotta,ki már szült esetleg.
2011. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első gyermekemnél nem volt fogadott orvosom. Betöltött 42 hetesen császároztak. Aztán volt egy vetélésem, amit egy nem jól sikerült missed ab követett. Már akkor mondták, hogy csak császárral szülhetek, ezért a következő terhességemnél fogadtam orvost.
2011. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!