Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baja lehet a babának, ha...

Baja lehet a babának, ha kevés folyadékot iszom?

Figyelt kérdés

A kevés napi 1-1.5 litert jelent.

Azt olvastam valahol, hogy kevesebb lesz a magzatvíz. Ez igaz?

Próbálnám erőltetni az ivást, de nem megy.:(


32h km.


2011. aug. 22. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen melegben ennyi víz még neked is kevés. Ne erőltesd, hanem legyen mindig melletted egy jó nagy pohár, vagy üveg, lehetőleg kartávolságon belül, magától fog menni.
2011. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebböl föként neked lehet bajod, a magzatviz mennyisége nem ettöl függ.

A többet iváshoz meg: tölts egy pohárba vizet/édesitetlen teát és tedd oda, ahol szem elött van. Amikor meglátod, idd ki, és töltsd újra meg a poharat. Igy sokkal többször eszedbe jut és ha félóránként/óránként iszok egy-egy phárral, akkor azért estig sok összejön. Ha egyszerre akarsz sokat inni, úgy nem megy.

2011. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz kevesebb, de a véred besűrűsödhet.(ez sem hatalmas gond, de mindenből adódhat probléma...)

Én se iszok sokat, de sok gyümit eszem. Dinnyéből is , -még most is-, meg őszibarackot.Meg nagyon szeretem a fél-szénsavas ásványvizet, azt "erőltetem":) (de lehet ez vmi gyümölcslé, joghurtital, bármi-csak folyadék legyen)


29 hetes km.

2011. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csak ezen múlna a magzatvíz mennyisége... Én sem ittam átlagosan ennél többet, mégis volt annyi magzatvíz, hogy több mint fél napon keresztül dőlt, mire a baba megszületett. Azért abból biztos nem lehet baj, ha iszol, amennyit csak bírsz :).
2011. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt van már az ágy mellett egy másfél literes vizes palack, de akkor sem iszom. Mondjuk én soha nem voltam az a nagyon nagy ivó. De akkor nem aggódom, hogyha a babának ezzel nem ártok.


Nem Mo-n élek, úgyhogy itt nincs kánikula...szerencsére.:)

2011. aug. 22. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 29 hetesen emiatt kerültem kórházba. A doki szerint a kevés folyadék esetén a méhlepény nem tud normálisan működni, emiatt tényleg veszélyben van a babád (is). Nekem pl. jóslófájásaim lettek, bementünk, kaptam infúziót, két napig bent tartottak, összekaptam magam és már ott a kórházban megittam egy nap 4,5 liter folyadékot. A dokim szerint minimum 3 legyen meg, ilyen nagy melegben pedig ha lehet, még több. Azóta a hármat mindig tartom, ha lehet, többet is.


35 hkm

2011. aug. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a víz nehezebben megy, akkor pótold a folyadékot sok lédús gyümölccsel, dinnyével, meg egyél minden nap levest, az is folyadék. Ne egyszerre próbálj meg sokat inni, hanem egész nap kortyolgass amikor csak eszedbe jut. Hozzá lehet szokni, én is ugyanígy voltam mint te, terhességem előtt szerintem volt olyan is, amikor jó ha m,egittam fél liter folyadékot. Fontos a folyadék neked is és a babának is, a mgazatvíz miatt is. Gondolj a babádra!!!!
2011. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!