Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell előszőr nőgyógyászh...

Mikor kell előszőr nőgyógyászhoz fordulni?

Figyelt kérdés
Nekem még csak ma lett + a tesztem (3 napja maradt ki a menzim). Azonban pont ma voltam reflexológusnál, aki azt mondta, hogy nagyon sikamlós a méhfalam (írt egy csomó vitamint és vasat). Szerinte ne menjek legalább a 10. hétig nőgyógyászhoz, mert elveszíthetem a babát. Ez az első babám, így nem vagyok túlzottan járatos a témában, lemaradhatok addik valami fontos vizsgálatról?
2008. márc. 6. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlón tanakodom, ma (nem) kellene megjönnie. +teszt sajna még nincs, de tünetek annál inkább (második baba).

Nagyon kicsi az esély arra, hogy a babát azért veszísd el, gondolom a reflexológus a hüvelyi UH vetélést okozó veszélyére gondolt, de ha ne adj'Isten méhenkívüli terhesség, vagy valami rendellenes, akkor mihamarabb szükség lehet dokira.

Én szerintem felkeresek egyet jövőhéten, ha nem jön meg, Neked is ezt ajánlom.

Amúgy gratula!!

2008. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a 10. héttel nem vag elkésve,de én azért elmennék korábban,mert a méhen kívüli terhesség is pozitív tesztet ad.Az meg hogy mikor mész nőgyógyászhoz nem értem hogy függ össze a vetéléssel???Csinál egy hüvelyi UHt,bár van ahol hasit csinálnak már ilyenkor is,és esetleg megnézi kézzel,hogy teljesen zárt-e a méhszájad.Nagyjából 5perces vizsgálat az egész,és kicsukva a méhenkívüli,hogy ebben mi a veszélyes a babára nem tudom...A terhesség megállapítása után az első vizsgálat majd a 12.héten lesz
2008. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a reflexológus szerintem nem tiszta egyrészt persze hogy korai még mert akor még csak 4 hetes lehetsz de a 10-ik hétig ne várjál mert akkor nagyobb valószinüséggel veszitheted el a babát ha nem lát szakorvos hát nem a nögyógyász tudja megmondani hogy van-e valami gond vagy hogy minden ok?én a 6-ik héten voltam és barnáztam tehát ha nem megyek mert ugy gondolom hogy hát ez esetleg mensi akkor már rég nem lennénk igy együt a kis pocaklakóval először 6-7 hetes korba érdemes menni mert akor az uh is már mutat életjelt persze ha tudod hogy mi van a méhedel akkor mindenképp emlizsd meg a dokinak majd ö is megnéz és ugy fog kezelni ahogy a te álapotod kivánja gratula a babához
2008. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt döntsd el, kinek hiszel jobban.

10 hétig kell 2 uh, 1 vérvétel, 2 nődokivizsgálat, kenetvétel, és a védőnőnél jelentkezni. Ez nem kevés dolog. 10 hetes terhesség már nem kicsi.

Én azonnal mentem, ahogy + lett a tesztem. Mindenféle bogyót meg nem jó bekapkodni még ha vitamin is. Ezt is egyeztetni kéne dokival.

Szeritnem menj el, a dokitól miér vetélnél el?

2008. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a doki nem is csinált vizsgálatot, csak elküldött hüvelyi ultrahabgra. Amikor kiderült a baba, utána vizsgált, de nagyon óvatosan. Akkor voltam 6 hetes ( az ultrahangon peidg 5 hetesen voltam).
2008. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A reflexológus a hüvelyi Uh-ra gondolt, mivel a méhfalam nagyon sikamlós, és ezért nem tud rendesen megtapadni a baba, ez a vizsgálat veszélyeztetheti. E és B1 vitamint, vasat, Elevitet és Flavant javasolt. Mit gondoltok?
2008. márc. 7. 08:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

A 8. hét előtt nem sok mindent lát a doki, és a hüvelyi uh-val akár lepiszkálhatja a kis jövevényt.Én is rohantam volna azonnal, de hidd el, ha felhívod azt fogja mondani, hogy a 8 hét körül menj be.Korábban semmi esetre se!!!

17 hetes kismami

2008. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez a lepiszkálás dolog óriási nagy hülyeség !!!!
2008. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!