Munkahejröl szeretnék gyed-re menni. Mikor jelentsem be hogy babát várok? Nem vagyok csak3 honapja a cégnél. Félek kirudnak, elvileg 1honap és véglegesitenek. Táppénzre mikortol mehetek és orvossal kell beszélnem?
Szia!
A terhesség alatt védve vagy, vagyis a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat. DE: fegyelmivel igen, a próbaidő alatt igen. Én várnék vele, míg véglegesítenek.
Táppénzre akkor tudsz menni, ha vagy a babával vagy veled valami probléma van, vagy a terhességet nem tudod összeegyeztetni a munkával. Ezt a nőgyógyásztól és a háziorvostól is kérheted.
Szia!
Igaz nem teljesen hasonló az esetünk,nálunk létszámleépítés van és féltem, hogy kirúgnak.A baba még nem volt biztos mert pár hetes voltam.Elmondtam az egyik megbízható főnökömnek aki tudott volna segíteni ha lapátra kerül a sor.Táppénzzel még szerintem is várj amíg véglegesítenek.Ha van (vagy lesz) fogadott orvosod akkor ő vele meglehet beszélni,hogy tartson táppénzen.Havonta kell írnia javaslatot amit a terhesgondozóban kell megmutatnod.Ha nem jön össze akkor a háziorvost kell megkérni.
Sok sikert kívánok!Remélem minden úgy alakul ahogy szeretnéd.
23 hetes
Nincs olyan, hogy elméletben védve vagy gyakorlatban nem! A munkáltató azt használja ki, hogy az emberek nem ismerik rendesen a munka törvénykönyvét, ugyanis ha a terhes nő aláírja a közös megegyezést, akkor nincs mit tenni, erre viszont senki nem kötelezheti. Ha - mint az egyik válaszoló - kézbe kapja a munkakönyvét, azzal a lendülettel kell menni a munkaügyi bíróságra és olyan pert akasztani a nyakukba, hogy megemlegetik, ez egy nyert ügy, mert a munka törvénykönyvével ellentétesen cselekedett a munkáltató.
Ne legyetek mulyák és pláne ne lusták végigolvasni a munka törvénykönyvét, hogy mi minden vonatkozik az állapotos munkavállalóra, hiszen egy tudatlanság vagy egy pontatlanság komolyan veszélybe sodorhatja a további életeteket, hiszen a legtöbb ellátás munkaviszonyhoz kötött.
Kedves munkakönyvét kézbe kapott válaszoló! Nem tudom, hogy mikor történt mindez, meg milyen körülmények között, de szerintem megérne egy misét egy munkajogásszal.
Kedves Okostojások, akik pontozgatnak össze-vissza!
Elég jól ismerem a munka törvénykönyvét, amit írtam az abban szerepel. Lehet, hogy nem szimpatikus, de fegyelmivel és próbaidő alatt, még a kismamákat is el lehet küldeni, a védettség a munkáltatói rendes felmondásra és a létszámleépítésre vonatkozik. Ebből következik, hogy a határozott idejű szerződésre sem vonatkozik a védettség.
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy elhiszi-e amit írtam, olvassa el a munka törvénykönyvét és rájön.
Kb. 3 hete olvastam legutóbb, úgyhogy ha azóta változott szívesen veszem azt a paragrafusszámot, ami a lepontozónak ad igazat.
Normál esetben nem érdekel a pontozósdi, de ez azt gondolom komoly dolog, hogy olyan választ ne vegyen valaki figyelembe, ami igenis nagyon fontos.
Ahogyan később írtam, a legtöbb munkáltató kihasználja, hogy a munkavállalói (legyen az kismama, kispapa vagy csak szimplán melós) nem ismerik a jogaikat, lehetőségeiket. Rengeteg pénzt vesznek így ki a munkavállalók zsebéből: rádumálják a munkavállalót, hogy írják alá a közös megegyezést, ami következtében nem jár végkielégítés, utána pár hónapig még munkanélküli ellátás sem (tgyásról, gyedről ne is beszéljünk), lehetetlenné teszik a kisgyerekesek, állapotosok munkavégzését, hogy ők mondjanak fel, holott ez is benne van a törvényben, hogy ilyenkor a munkavállaló érdekeit, állapotát szem előtt tartva kell módosítani a munkakörülményeket. Van jópár ilyen kedvezmény ami a kisgyerekes vagy gyermekét egyedül nevelő munkavállalóra vonatkozik, csak nincsenek a köztudatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!