Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legkorábban hányadik héttol...

Legkorábban hányadik héttol hallja a magzat az édesanyja hangját?

Figyelt kérdés
11 hetes magazatom még nem hallja a hangomat?koszonom elore is
2011. aug. 18. 10:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
mi is, olvasunk is neki, és azért már remélem valamit már érzékel a hangombol, az a kívncsiság meg van bennem, hogy vajon már hall e a kis drágánk:)
2011. aug. 18. 11:49
 12/17 A kérdező kommentje:
bár a mi babonk már nagyobbacska, de mindegy, válasz még akkor sem kaptam
2011. aug. 18. 11:50
 13/17 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

Tudjuk, hogy az anyaméhben koránt sincs csend. Egyrészt belső, másrészt külső zajok, letompítva ugyan, de behatolnak a méhbe. Az anya szívverése pl. állandó ritmikus háttérzaj. Az anya hangját, ill. más családtagokét napról-napra jobban hallja a magzat. Ezeket a zajokat már a 4. magzati hónaptól érzékelik. A hallórendszer a 20. hét végére teljesen fejlett, működőképes. Számos vizsgálat erősített meg azt a korai hipotézist, hogy az újszülöttek lenyűgözve hallgatják a számukra ismerős zenét, amit magzati életükben rendszeresen hallottak.


Mi is első perctől beszélünk hozzá és zenét is hallgattatok a kicsikénkkel.


A 26.IK HÉTBEN JÁRUNK ÉS REAGÁL A ZENÉRE MEG APA HANGJÁRA IS!

AMIKOR KEVESEBBET MOZOG ÉS BEPÁNIKOLOK BEKAPCSOLOM NEKI A LETÖLTÖTT BABAZENÉT ÉS MINDIG MEGMOZDUL EZ MEGNYUGTATÓ!

2011. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom kedves utolso. én nagyon érdeklodom a magzatom felol, a fejlodese, hogy mi zajlik hétrol hétre, mi fejlodik, érdekel is meg azért is mert mindennél jobban szeretem a picurimat és ha hellja, ha nem, persze hogy beszélunk neki, becézgetem, felolvasunk, de olyan fantasztikus volna ha már tudnám hogy hallja is, olyan csodás az élet ahogy kibontakozik, lenyugozo, és már biztosan sok minden van már magzati korban is csak a tudosok is ámulnak-bámulnak, és ok sem tudnak pontosan mindent. koszonom a hasznos válaszokat!
2011. aug. 18. 13:21
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Mi is 11 hetesek vagyunk. A párom mindig néz neten, hogy hol tartunk már a fejlődésben kb. és épp a minap mondta, hogy nehogy szépen beszéljek, mert már hall engem. még mást nem, de az anyukája hangját már hallja, és megnyugszik tőle. De ne kérdezd, hogy hol olvasta, mert már ő sem tudja. :D
2011. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
koszike kedves utolso, sejtettem hogy igen, rémlett hogy valahol régen én is igy olvastam, meg hogy a tudosok is mindig meglepodnek az újabb elképeszto dolgokon, orulnék neki ha már hallana, nekem gyonyoru érzés, olyan kozelebbinek érzem akkor a kettonk kapcsolatát, nem tudom szavakkal leirni de nekem ez csodálatos orom!
2011. aug. 18. 23:05
 17/17 anonim ***** válasza:
:) utolsó vagyok. most látom csak hogy hogy írtam: "nehogy szépen beszéljek" helyett nehogy CSÚNYÁN beszéljek!!!! ;)
2011. aug. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!