Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem mindenhol egyformák...

Miért nem mindenhol egyformák az AFP leleten a mértékegységek és a formátumok?

Figyelt kérdés
Próbálok keresgetni mások korábbi kérdései közt,hátha találok hazsnos infot (nem lett jó az afp-m), de vannak olyan leletek,értékek amik nekem nincsenek is vagy teljesen másképp vannak megfogalmazva.
2011. aug. 17. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A MoM értéket figyeld, ennek kell 0,7-2.5 között lennie

ez egy korrigált érték, mert az életkoron túl figyelembe veszik az etnikumot a testsúlyt, meg még nem tudom mit és így jön ki a MoM érték

2011. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem a MOM érték 0,77.

De referencia tartománynak 0,80-2,50 között van megadva, tehát az én értékeim mellé már odatettek két darab felkiáltó jelet!!

2011. aug. 17. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

mert akkor nálatok 0,8 -tól kezdődik a referencia érték (ez laboronként változik) neked egy ici picit kevesebb lett, de általában 0,7-től jó.

nem vagyok orvos, de már nagyon sokat olvastam az afp-ről, írd be a keresőbe te is, szerintem nem kell aggódnod, eléggé elavult vizsgálat, és nagyon sokszor fölöslegesen paráztatják vele a kismamákat.

De persze az ördög nem alszik, így mindenképp beszéld meg az orvosoddal, majd ő megmondja hogyan tovább.

Én a helyedben egy integrált tesztet csináltatnék először, ha még beleférsz az időbe.

2011. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi,igen én is sokat olvastam róla.

Lesz integrált teszt, már a komináltat is megcsnáltattam minden rendben volt.

Csak egy fórumon szoktam beszélgetni kismamákkal,és ahányan vagyunk annyi féle megfogalmazása van a vizsgált paramétereknek és a mértékegységet is kétféle képpen adják meg, ráadásul a referencia tartomány is eltér...


Meglátjuk.


Köszi a válaszokat!

2011. aug. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!