Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan letöltőprogram...

Létezik olyan letöltőprogram amivel formátumok szerint meg lehet adni hogy hova töltse le a fájlt?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, hogy mondjuk van egy mp3 formátumú fájl meg egy exe vagy bármi más és be lehet állítani hogy az mp3-at ide(egy zene nevű mappába vagy bármi másba) az exe-t meg oda(egy másik mappába)?
2011. aug. 23. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

kötegfájllal egyszerűen meg lehet csinálni letöltőprogram nélkül.

WIN+R bill.parancs -> beírod: notepad -> ENTER


példa:


copy "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.mp3" "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\Zene"

del "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.mp3"


copy "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.torrent" "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\Torrent"

del "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.torrent"


copy "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.jpg" "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\Képek"

del "C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\*.jpg"


vége (ezt már nem kell beírni, csak írtam, hogy tudd)


copy: az első paraméterben megadott fájlt átmásolja a második paraméterben megadott mappába


del: törli az utána megadott fájlt


*.mp3: a * jokerkarakter tetszőleges mennyiségű betűt/számot helyettesít (azért nem karaktert írtam, mert pl. "!,?.:-*+- stb. karaktereket nem tud helyettesíteni). a .mp3 pedig ugye a fájl kiterjesztése


tehát a copy parancs után elsőként megadod a mappát, ahova letölt, plusz a kiterjesztést (*.valami), aztán meg a mappát, ahova bemásolod.

a delnél pedig megadod újra a letöltés mappáját, plusz a kiterjesztést.


FONTOS!!!

a copy parancs mindig a del előtt legyen, különben törlöd a fájlt mielőtt lemásoltad volna. (és a del parancs nem teszi be a lomtárba, hanem végleg törli a fájlt)

minden adatot pontosan úgy adj meg, ahogy én csináltam:

az idézőjeleket tedd ki a biztonság kedvéért, nem mindegy, hogy / vagy \ jelet használsz:

az utóbbi a helyes

ne tévessz egyetlen egy karaktert sem, mert akkor nem működik az a parancs, ahol hibáztál

a kis- és nagybetűket nem különbözteti meg, az csak az én mániám, hogy jól írjam őket.



Na, de ha az összes általad letölteni kívánt fájltípussal megcsináltad ezt, akkor mentsd el a fájlt:

ezt állítsd be:

[Fájl típusa:] Minden fájl

[Fájlnév:] letöltés.cmd

Mentés


ha letöltés után megnyitod a letöltés nevű fájlt, akkor az áthelyezi a letöltött fájlt oda, amit előzőleg beállítottál. nem fog kiírni semmit, de ha megnyitod a mappát, ahova letöltötted a fájlt, akkor láthatod, hogy a letöltött fájl nincs ott. aztán megnyitod az általad beállított mappát, pl. mp3 zene esetén a Zene mappát (ha azt állítottad be), és ott megtalálod a zenefájlt.


remélem érthetően fogalmaztam, és a hossza ellenére is elolvastad. írd ide, ha sikerült! (ha már ki is próbáltad és működött)

2011. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha volt már dolgod DOS oprendszerrel, akkor gyerekjáték az egész
2011. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kössz...

nem működött

2011. aug. 23. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
írd le pontosan, hogy mit írtál le
2011. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

copy "I:\Letöltések\*.mp3" "I:\Zenék"

del "I:\Letöltések\*.mp3"

2011. aug. 24. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!